Najlepsze food trucki we Wrocławiu

Od kilku lat food trucki są stałą kompozycją wrocławskiego pejzażu. Choć ich główną domeną powinno być przemieszczanie się z miejsca na miejsce i ciągłe bycie w podróży, tak ku uciesze Wrocławian kilka z nich na stałe zaciągnęło ręczny i pozostało w jednym miejscu. Samo to, że stoją w jednym miejscu i nadal znajdują klientelę, świadczy o nich jak najlepiej. Natomiast jest kilka szczególnych, do których uczęszcza się tak często, jak na stację po hot-doga, ale z taką celebracją jak do najlepszej restauracji.

Najlepsze food trucki we Wrocławiu

 

Pasibus – najlepszy burger w mieście

O Pasibusie nie można już mówić jedynie w kontekście food trucków, choć zaczynali od jednego samochodu sprzedającego jedzenie naprzeciwko Arkad, tak dziś są całą siecią posiadającą kilka lokali. Chwała im za to, że choć rozrośnięci w kolejne drewniane budki nadal dumnie stoją samochodem przy Powstańców Śląskich i raczą zarówno miejscowych, jak i turystów doskonałymi burgerami w przystępnych cenach. O tym, że są najlepszą burgerownią w mieście, świadczyć mogą kolejki, w jakich odstać trzeba, aby wgryźć się w kawał upragnionego mięsa.

Osiem Misek – pad thai i buły maślane

Stacjonujący przy ulicy Borowskiej food truck to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy chcą zjeść coś wyśmienitego, o absolutnie nieznanym dotąd smaku. Osiem Misek na stałe proponuje pad thaia z kurczakiem albo z krewetkami, doskonale doprawione sajgonki, a co najważniejsze bułe maślaną z szarpaną wieprzowiną z dodatkiem orzeszków ziemnych. Jeśli nie wiesz, jak smakuje chmurka unosząca się na niebie, to koniecznie wybierz się na ich bułe, tylko nie odpłyń w obłoczki!

Balkan Burger – burgery w bałkańskiej odsłonie

Jeśli jesteś fanem burgerów, ale wszystkie standardowe wydania już Ci się znudziły, koniecznie zajrzyj do Balkan Burgera ulokowanego przy Powstańców Śląskich. Chrupiąca cienka bułka w połączeniu z grillowanym mięsem wołowym lub baranim jest absolutnym kulinarnym odkryciem zasługującym na brawa rodem z piosenek Bregovića. Wygodne jest również umieszczenie food trucka, można się schować za drewnianym płotkiem i zagryzać barana, przyglądając się szybkości życia Wrocławian.

Bratwursty – kawał kiełbasy w bułce

Kiełbaski w niecodziennym wydaniu spotkać można na ulicach Szewskiej i Strzegomskiej. Ich przyjazd na zlot food trucków zawsze wiąże się ze zmożoną czujnością ochrony, aby ludzie nie pozagryzali się oczekując na swój kawałek jedzenia. Prosta rzecz – kiełbasa i bułka w zachwycającym wydaniu, na których widok, nawet wegetarianom cieknie ślinka. Prostota, smak, brzuch obolały z przejedzenia i przyzwoita cena – za to pokochacie Bratwursty.

Bagiety z Furgonety – kanapkowe szaleństwo

Bagiety z Furgonety są trochę cicho-ciemne, raz są, raz ich nie ma, ale jeśli są to najczęściej przy Szczytnickiej. Furgoneta jest dobrą opcją śniadaniowo-lunchową. Dostaniecie od nich kanapki napchane smakiem, zadowoleni z nich będą zarówno mięso, jak i wegeżercy.

Innych doskonałych food trucków jest kilka, jednak dla tych wymienionych wyżej warto przytyć kilka kilo i wspominać wspaniałe smaki, których można u nich doświadczyć!

 

Kolejkowo we Wrocławiu – kolejowy świat w miniaturze

Kolejkowo we Wrocławiu jest największą makietą kolejową w Polsce. Sama makieta zajmuje 260 metrów kwadratowych i starannie odwzorowuje poszczególne części Wrocławia i Karpacza. Nie jest to miejsce stworzone jedynie dla dzieci, a nawet można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie dorośli do Kolejkowa zaglądają najczęściej! czytaj dalej…

Kina we Wrocławiu

Wrocławskie kina w ciągu swojej kilkusetletniej historii wielokrotnie się przeobrażały. Nawet wojna i czasy PRL nie zadusiły miłości Wrocławian do kinematografii, którzy milionowym tłumem goszczą w salach kinowych. I choć kina niezależne praktycznie znikły z mapy miasta, tak w niektórych komercyjnych można spotkać wyświetlane klasyki czy nowe perełki.

czytaj dalej…

Parki we Wrocławiu

Parki we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością, z nadejściem pierwszych promieni wiosennego słońca, wszystkie są tłumnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców Wrocławia, jak i turystów. Jest ich około 30, jednak cztery z nich zasługują na szczególne wspomnienie.

czytaj dalej…

Muzeum Farmacji we Wrocławiu – Dom Śląskiego Aptekarza

Muzeum Farmacji działające we Wrocławiu podlega pod Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego. Jest to wyjątkowa placówka, w której możemy zobaczyć, jak przed wiekami wyglądała apteka i jak na przestrzeni tych lat rozwijała się wiedza dotycząca zdrowia człowieka i jego leczenia. czytaj dalej…

Aquapark Wrocław – warto go odwiedzić!

Lubisz pływać? W takim przypadku Aquapark Wrocław to dobry kierunek. To nowoczesne, wielofunkcyjne centrum sportowo-rekreacyjne, w którym dla odwiedzających przygotowano wiele świetnych atrakcji. Tu nie będziesz się nudzić!

  czytaj dalej…

Pomnik Anonimowego Przechodnia we Wrocławiu

Jednym z najbardziej niezwykłych pomników Wrocławia jest Pomnik Anonimowego Przechodnia, który nazywany jest również Przejściem. Możemy zobaczyć go po obu stronach ulicy Świdnickiej w miejscu, w którym krzyżuje się ona z ulicą Piłsudskiego. czytaj dalej…

Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

W Centrum Historii Zajezdnia każdy Wrocławianin, niezależnie od wieku, spotka coś, co przeniesie go w dawne lata, coś za czym się tęskni, nadal nienawidzi albo ciągle zachwyca. Jest to miejsce, w którym z jednej strony czuć prędkość zmieniającego się świata, a z drugiej wskazówki się zatrzymują i zabierają widza w niezwykłą podróż po mieście, które nie ugięło się pod kartami historii.

czytaj dalej…

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Bez wątpienia „Pan Tadeusz” jest jednym z najbardziej słynnych polskich dzieł literackich. Temu dziełu zostało poświęcone Muzeum Pana Tadeusza, które znajduje się przy wrocławskim rynku.

czytaj dalej…

3-Majówka 2017 – The Cranberries zagrają we Wrocławiu!

Jeżeli nie masz planów na długi majowy weekend, zapraszamy do Wrocławia. Dnia 1 maja 2017 na wrocławskim rynku odbędzie się coroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, a na kolejne dwa dni impreza przeniesie się na wrocławską pergolę, gdzie odbędzie się koncert najlepszych polskich i zagranicznych zespołów rockowych – 3-Majówka.

czytaj dalej…

Jarmark Bożonarodzeniowy

 Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu wpisał się w tradycję wrocławian. Otwarcie Jarmarku przypadło na 18 listopada, a zakończy się 22 grudnia. Choć oficjalne otwarcie z udziałem orkiestry dętej miało miało miejsce o godzinie 18, to sprzedaż z drewnianych domków ruszyła już o godzinie 10.

czytaj dalej…

Atrakcje Wrocławia

Mieszkasz we Wrocławiu lub planujesz odwiedzić nasze miasto! Tutaj znajdziesz opis  najważniejszych i najciekawszych miejsc w naszym mieście! Zapraszamy serdecznie do lektury i komentowania! Jeszcze dziś poznaj atrakcje Wrocławia!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress