Atrakcje Wrocławia

Wrocławska Iglica

Iglica jest konstrukcją stalową, jedną z bardziej charakterystycznych budowli architektonicznych we Wrocławiu. Jej wysokość, to aż 96 metrów i 30 cm. A jej waga jest niebagatelna- 44 tony!

czytaj dalej…

Wrocławskie ZOO – jak dotrzeć

Wrocław to czwarte co do wielkości miasto w Polsce. Jest stolicą województwa dolnośląskiego i zamieszkuje go ponad 600 000 mieszkańców. Nic więc dziwnego, że zwykły turysta może mieć problem z trafieniem w miejsce docelowe. Wrocław oferuje bardzo dużo atrakcji zarówno tych kulturowych jak i rozrywkowych. Przepiękna architektura i ilość wspaniałych miejsc do zwiedzenia sprawia, że do tego miasta zjeżdżają się turyści nie tylko z Polski, ale i z całego świata. czytaj dalej…

Ostrów Tumski – Zamek Piastów Śląskich

Wrocław jest pięknym miastem, w którym do dziś podziwiać można liczne zabytki architektury. Spacer ulicami Starego Miasta jest wyjątkowy. Szczególnym uznaniem turystów cieszy się Ostrów Tumski, który przed wiekami był wyspą, na której mieścił się gród królewski.

czytaj dalej…

Mityczna trasa we Wrocławiu

To, że miasto pamięta jeszcze czasy władców z dynastii Piastów wie wiele osób. Wrocław, w czasie swojej długoletniej historii widział wiele. Wrocław, Breslau, Wratislavia czy Vratislawia, przez lata gromadził legendy, wierzenia i kulturę różnych kręgów kulturowych i narodowości. Obecnie coraz częściej legendy i podania związane z Wrocławiem są przekazywane przez mieszkańców, a władze miasta dbają o to, by nie zostały zapomniane.

czytaj dalej…

Medyczny Wrocław

O pięknie, a także bardzo bogatej historii Wrocławia nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Miasto, a dokładniej Ostrów Tumski, pamięta jeszcze czasy władców z rodu Piastów. Spacerując ulicami czuć ducha dawnych czasów. Wrocław słynie z wielu rzeczy, między innymi najstarszy w Polsce ogród zoologiczny, wspaniałe mosty czy cudowne i wyjątkowe parki. Wrocław ma swój urok!

czytaj dalej…

Jakie tajemnice skrywa Dworzec Główny we Wrocławiu?

Dworzec we Wrocławiu. O tym, że jest wyjątkowy wie każdy. Szczególnie gdy miał okazję przejść się przez dworcowy hol, długi na prawie 200 m. Wybudowany został w połowie XIX w. Nie każdy jednak wie, że pod dworcem głównym znajdują się podziemia, o których krąży wiele legend.

czytaj dalej…

Aquapark, trochę relaksu, szaleństwa i dużo wody!

Baseny i parki wodne to jedne z licznych atrakcji, jakie dla swoich mieszkańców i turystów przygotowuje w tej chwili coraz więcej miast. Możliwość schłodzenia i kąpieli jest nieoceniona w upalne, letnie dni. Jednak większość basenów krytych oddana jest do dyspozycji mieszkańców także poza sezonem letnim. Aquapark jest miejscem szczególnym, w którym można nie tylko kąpać się, ale również doskonale się bawić!

czytaj dalej…

Wrocławska makieta kolejowa

Makiety kolejowe, takie mniejsze i większe, takie, które można rozłożyć w domu i bawić się i bawić jak dziecko! Kto choć raz nie miał okazji na taką zabawę? Albo nigdy nie widział makiety kolejowej? Ten nie wie co traci!

czytaj dalej…

Wrocławska fontanna multimedialna

Fontanny w miastach to już jeden z charakterystycznych obiektów, zdobiących rynki małych i dużych miast, bądź parki lub inne lubiane przez mieszkańców miejsca. Nie inaczej wygląda kwestia we Wrocławiu. W mieście można spotkać wiele fontann, o różnych kształtach czy wielkości. Ale ta jedna, wyjątkowa, znajduje się nieopodal Hali Stulecia, właściwie w samym centrum miasta.

czytaj dalej…

Parki Wrocławia, czyli gdzie na spacer w niedzielne popołudnie? cz.1

Mieszkańcy miast, czy to tych dużych, czy mniejszych często zastanawiają się gdzie spędzić niedzielne czy jakiekolwiek popołudnie na świeżym powietrzu. O ile mieszkańcy mniejszych miejscowości i wsi raczej nie mają z tym problemu, bo miejsc do odpoczywania na łonie natury jest u nich dostatek, o tyle mieszkając na dużym osiedlu w dużym mieście nie jest to już takie oczywiste. A możliwości jest wbrew pozorom sporo i nie zawszę wiążą się one z koniecznością dalekiej wyprawy poza miasto.

czytaj dalej…

Zabytki we wrocławskim ZOO

O wrocławski ZOO słyszał chyba każdy, a wielu miało możliwość odwiedzenia najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce osobiście. Ci, którym nie udało się, mogli swego czasu podziwiać piękno i wyjątkowość tego miejsca dzięki programowi telewizyjnemu, w którym państwo Hanna i Antoni Gucwińscy przybliżali telewidzom zamieszkujące ZOO zwierzęta.

czytaj dalej…

Wrocławski Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków – Wrocław 2018

O tym, że Wrocław jest miastem krasnali wiedzą chyba wszyscy. Te małe baśniowe stworki mieszkają w różnych częściach miasta. Jest ich wiele, a ciągle przybywają nowe. Dla turystów stanowią nie lada gratkę. Wiele osób chętnie wypuszcza się w miasto szukając tych małych, wrocławskich “mieszkańców”. Nie każdy jednak wie, że krasnoludki każdego roku mają swoje święto.

czytaj dalej…

Muzyczna Noc Nadodrza już we wrześniu!

Nadodrze to jedno z osiedli pięknego Wrocławia. Historycznie ta część Wrocławia nazywana była Przedmieściem Odrzańskim i funkcjonowała jako osobna, podwrocławska miejscowość. W roku 1808, kiedy zburzone zostały miejskie fortyfikacje, Przedmieście Odrzańskie stało się częścią Wrocławia.

czytaj dalej…

Ostrów Tumski, spacer pełen historii

O tym, że Wrocław jest miastem pełnym historii chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wyjść na spacer, szczególnie na stare miasto oraz słynny Ostrów Tumski, który jest najstarszą dzielnicą Wrocławia. Nie można mu odmówić uroku i swoistej magii!

czytaj dalej…

Naukowa historia Wrocławia

Wrocław wielu osobom kojarzy się z miastem studenckim. Tętniący życiem, szczególnie nocnym życiem, pełen młodych ludzi, przybyłych do Wrocławia by kontynuować naukę na jednej z kilku wyższych uczelni. Jak daleko sięga historia wrocławskich uczelni?

czytaj dalej…

Atrakcje Wrocławia

Mieszkasz we Wrocławiu lub planujesz odwiedzić nasze miasto! Tutaj znajdziesz opis  najważniejszych i najciekawszych miejsc w naszym mieście! Zapraszamy serdecznie do lektury i komentowania! Jeszcze dziś poznaj atrakcje Wrocławia!

Gabinet osteopatii i terapii manualnej we Wrocławiu

osteopatia wrocław - osteopatis