Atrakcje Wrocławia

Dawne komputery. Wrocławskie Zakłady Elektroniczne Mera-Elwro

Wrocławskie Zakłady Elektroniczne Mera-Elwro, znane także pod nazwą Centrum Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów “Mera-Elwro”, powstały w roku 1959. Ich powstanie związane było z decyzją ówczesnego ministra do spraw przemysłu ciężkiego. Zakłady funkcjonowały aż do rok u1993, w jednej z wrocławskich dzielnic – Grabiszynie.

czytaj dalej…

Narty? Jedziemy w Karkonosze!

Nie tylko w okolicy Wrocławia pojeździć można na nartach i desce. Doskonałe warunki, różnorodność tras narciarskich i dobrze rozwinięta infrastruktura dla miłośników sportów zimowych to jest to, co wiele osób przyciąga w Karkonosze. Gdzie warto się wybrać?

czytaj dalej…

Ferie we Wrocławiu, co robić gdy nigdzie nie wyjeżdżamy?

Ferie zimowe to wyjątkowy czas, na które czeka każde dziecko w wieku szkolnym. Dwutygodniowa przerwa to doskonały sposób na odpoczynek i regenerację sił, tak potrzebnych aby sprostać chwilami na pewno trudnym obowiązkom szkolnym. W tym roku, ferie zimowe w województwie dolnośląskim przypadają w okresie od 28.01 do 10.02.

czytaj dalej…

Kościół św. Krzysztofa

We Wrocławiu można spotkać wiele kościołów i katedr. Ale nie każdy słyszał o kościele św. Krzysztofa. Niegdyś bardzo ważny dla historii miasta, dziś nieco zapomniany i pozostający na uboczu, jednak warty poznania.

czytaj dalej…

Archiwum Państwowe we Wrocławiu miejsce wyjątkowe!

O tym, że Wrocław jest miastem z bogatą historią wie chyba każdy. Ale jest to miasto, w którym wiele ważnych wydarzeń zostało upamiętnionych i zapisanych w dokumentach. Szacuje się, że gdyby rozłożyć zgromadzone w nim dokumenty, to zostałaby ułożona ok. 15 km ścieżka.

czytaj dalej…

Żywa Szopka we Wrocławiu

Okres Bożego Narodzenia to piękny czas, w którym króluje tradycja związana z religią chrześcijańską. Święta spędzone w gronie najbliższych, wigilijne łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, a także pasterka. To wszystko sprawia, że czas świąt staje się magiczny i wyjątkowy.

czytaj dalej…

Orszak Trzech Króli

Dopiero co zakończyły się święta Bożego Narodzenia, przed nami sylwestrowa noc i pożegnanie starego roku i przywitanie nowego, a tuż po nim święto Trzech Króli. Święto, które ważne jest w tradycji chrześcijańskiej. W wielu miastach organizowany jest orszak Trzech Króli, czyli specjalny pochód upamiętniający ten ważny dzień.

czytaj dalej…

Sylwester we Wrocławiu cz. I

Przed nami święta, a zaraz po nich Sylwester. We Wrocławiu czekają na nas liczne imprezy, które pozwolą w sposób wyjątkowy pożegnać stary rok i przywitać nowy. Na co warto zwrócić uwagę?

czytaj dalej…

Imprezy Mikołajkowe we Wrocławiu

Zaczął się grudzień. A wraz z nim wiele osób zaczyna odliczać czas do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci czekają już na ubieranie choinki i upragnione, wymarzone prezenty. Dorośli planują wieczerzę Wigilijną i powoli myślą o gruntownych porządkach.  Wszyscy przygotowują się do świąt. Ale zanim usiądziemy z najbliższymi przy jednym stole, zanim podzielimy się opłatkiem i zaśpiewamy ulubione kolędy- dzieci szykują mikołajkowe listy i wyglądają prezentów. Przed nami – Mikołajki!

czytaj dalej…

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2018

Powoli listopad chyli się ku końcowi. Za progiem czeka już grudzień, a wraz z nim rozpoczną się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci już zaczynają myśleć o prezentach choinkowych, a listy do Mikołaja stają się coraz dłuższe…

czytaj dalej…

Kameralne lodowisko Brücknera

Kameralne lodowisko Brücknera zlokalizowane jest przy Zespole Szkół nr 14. Jest to niewielkie lodowisko, o powierzchni zaledwie 20 m na 30 m, więc w porównaniu z poprzednikami- stanowi dość kameralne miejsce, gdyż w jednym czasie na tafli może znajdować się około 40 osób.

czytaj dalej…

Zima? Czas start! Łyżwy na Orbicie!

Listopad powoli zbliża się ku końcowi. Aura na zewnątrz znacznie się ochłodziła i czuć już powiew zimowego powietrza. Śniegu jeszcze brak, ale w mieście już można pojeździć na łyżwach. Dziś sprawdzimy, jaką ofertę przygotowało lodowisko Orbita we Wrocławiu.

czytaj dalej…

Wrocławski Pałac Królewski

Zamek Królewski na Wawelu jest chyba najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym przez turystów zamkiem w Polsce. Jednak również Wrocław ma piękny królewski pałac, a dokładniej, to zespół pałacowy, zwany także pałacem Spätgenów lub zamkiem królów pruskich.

czytaj dalej…

Wieża Matematyczna

Wieża matematyczna znana jest we Wrocławiu również pod nazwą Wieża Astronomiczna. Znajduje się ona w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego, będąc częścią ówczesnego gmachu głównego. Dawniej w wieży znajdowało się obserwatorium astronomiczne, stąd pojawia się druga z nazw. Obok obserwacji astronomicznych, była ona również wykorzystywana do obserwacji meteorologicznych, a w wieku XIX obserwacje zostały jeszcze rozszerzone o badanie pojawiających się komet. Obserwacje prowadzone były jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. W trakcie wojny wieża uległa częściowemu zniszczeniu, a po jej odbudowie nie przywrócono jej pierwotnego stanu użytkowania. Przez wiele lat pełniła rolę zaplecza magazynowego i biurowego.  

czytaj dalej…

Wrocławskie Hydropolis

Jadąc do Wrocławia wiadomo, że na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Wrocław to miasto, w którym czekają na nas liczne atrakcje. Te bardziej i mniej znane. Dla tych, którzy lubią wodę, ale niekoniecznie lubią się moczyć, przedstawimy dziś Wrocławskie Hydropolis. Co to takiego?

czytaj dalej…

Atrakcje Wrocławia

Mieszkasz we Wrocławiu lub planujesz odwiedzić nasze miasto! Tutaj znajdziesz opis  najważniejszych i najciekawszych miejsc w naszym mieście! Zapraszamy serdecznie do lektury i komentowania! Jeszcze dziś poznaj atrakcje Wrocławia!