Przygotowania do świąt we Wrocławiu rozpoczynają się już pod koniec listopada. Jeśli również chcesz zaznać magii tych świąt, masz przed sobą wiele ciekawych propozycji – nie tylko popularny jarmark bożonarodzeniowy, ale też mnóstwo innych atrakcji!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Co roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu przyciąga tysiące osób – nie tylko turystów, ale również mieszkańców miasta. Jarmark trwa już od 17 listopada aż do 22 grudnia i można odwiedzać go w godzinach od 10:00 rano aż do 21:00 wieczorem. Na odwiedzających czeka wiele ciekawych atrakcji!

W rym roku jarmark odbywa się nie tylko na rynku, ulicach Świdnickiej i Oławskiej, ale również na Placu Solnym. Możemy zakupić różnego rodzaju pamiątki, prezenty świąteczne, ale też zasmakować w wyjątkowych jarmarcznych kulinarnych propozycjach. Jarmarkowi towarzyszą też wydarzenia dla dzieci, między innymi czytanie bajek, warsztaty plastyczne.

Świąteczne iluminacje we Wrocławiu

Jak co roku Wrocław rozświetla siep pięknymi światełkami, wprowadzającymi magiczną atmosferę świąt. W tym roku iluminacje inspirowane są motywami ludowymi.

Możemy zobaczyć je ponad w 300 miejscach na terenie całego Wrocławia. Jedne z najbardziej efektownych iluminacji dostępne są na starówce miejskiej, także na moście Tumskim, wrocławskich bulwarach, czy przy ulicach Oławskiej i Kuźniczej. Choinki można podziwiać między innymi na placu Nowy Targ, przy placu Katedralnym, placu Grunwaldzkim, placu Uniwersyteckim, na starym rynku Psiego Pola, a także, oczywiście, na Rynku.

Szopki i koncerty kolęd

Wrocław zaprasza również do zobaczenia pięknych ruchomych szopek oraz wspólnego kolędowania. Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku to jedna z największych atrakcji tego rodzaju.

Planowane koncerty to między innymi: Widowisko Barbary Wachowicz „Wigilie polskie” w Narodowym Forum Muzyki, koncert „Gwiazdo świeć, kolędo leć” w Sali Koncertowej Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka, koncert kolęd i pastorałek Piwnicy pod Baranami.