Wielu mieszkańców Wrocławia, a także turystów na pewno pamięta kota Dantego, który przesiadywał w antykwariacie przy ul. Szewskiej. Wygrzewał się na książkach i na parapecie, przyciągając ciekawskie spojrzenia. Teraz, gdy Dante już nie żyje, na jego miejsce przybył kolejny kot. Dante z kolei doczekał się własnego pomnika, który stanął na parapecie przy wejściu – w jednym z jego ulubionych miejsc.

 

Antykwariat Naukowy przy ul. Szewskiej we Wrocławiu znany był nie tylko z szerokiego wyboru książek, ale również ze swojego niezwykłego lokatora – rudego kota. Można było zobaczyć go wtedy, gdy wylegiwał się na książkach znajdujących się w witrynie. Wzbudzał duże zainteresowanie – niektórzy myśleli, że to maskotka, inni byli zdziwieni, że w antykwariacie przebywa kot. Dante stał się jednym z najbardziej słynnych kotów we Wrocławiu – miał nawet własną stronę internetową, na której można było oglądać jego zdjęcia.

 

Niestety, w grudniu 2016 roku ulubieniec wrocławskich miłośników książek zmarł. W antykwariacie spędził kilkanaście lat i odszedł z przyczyn naturalnych.

 

Pogłaskaj Dantego

Jednak o Dantem nikt nie zapomniał. Niedawno na parapecie antykwariatu, na którym Dante lubił przesiadywać, pojawiła się figurka upamiętniająca tego wyjątkowego kota.  Znalazła się w tym samym miejscu, w którym Dante lubił spędzać swój czas – na parapecie przy wejściu. Spiżowa figura Dantego pojawiła się na parapecie w październiku i już teraz przyciąga wielu zainteresowanych – podobnie jak słynny Dante.

 

Być może figurka ma szansę stać się jedną z atrakcji Wrocławia, podobnie jak krasnale? Na pewno każdy, kto odwiedzał kiedyś kota Dantego, powinien zobaczyć jego figurkę.

 

Antykwariat Naukowy przy ul. Szewskiej we Wrocławiu

Znajdujący się przy ulicy Szewskiej Antykwariat Naukowy działa we Wrocławiu od lat. Specjalizuje się w sprzedaży książek z różnych dziedzin. Możemy zakupić w nim również starodruki, mapy, grafiki, czasopisma czy kalendarze sprzed lat. Oferta antykwariatu dostępna jest również przez internet.