Chociaż Wrocław nie znajduje się nad morzem ani na żadnym pojezierzu, to jednak także tutaj do wyboru jest wiele mniejszych akwenów wodnych, które doskonale nadają się do wędkowania czy kąpieli. Zapraszamy do sprawdzenia 10 akwenów wodnych we Wrocławiu dla wędkarzy i amatorów kąpieli i nie tylko!

  1. Glinianki

To położony na zachodzie miasta zbiornik. Znajduje się dokładnie pomiędzy Żernikami a Pilczycami. Przed wojną wydobywano w nich glinę. Potem wykopy zalano wodą. Od lat sześćdziesiątych działa tam legalne kąpielisko. Obecnie jest to również tak zwany wake park do uprawiania wakeboardingu i jazdy na nartach wodnych.

  1. Morskie Oko

Położony na Zalesiu zbiornik wodny także jest dawną glinianką. To doskonały wybór również dla rodzin, ponieważ przygotowano tutaj atrakcje także dla najmłodszych.

  1. Czarna Woda

W przeszłości Czarna Woda była jednym z koryt Odry. Potem została zasypana przy budowie nowych kanałów Odry. Znajdujący się tu zbiornik jest zamulony brudny, ale są plany jego oczyszczenia.

  1. Staw w Ogrodzie Botanicznym

Staw ten w przeszłości było odnogą Odry. Obecnie jest miejscem widokowym – znajduje się tutaj drewniany mostek.

  1. Staw Pilczycki

Znajduje się w parku Pilczyckim, niedaleko stadionu miejskiego. To dawna glinianka, która została zamknięta po wojnie. Jest chętnie wybierany przez wędkarzy – można złapać tu między innymi sumy, karpie, leszcze, pstrągi tęczowe, węgorze czy płocie.

  1. Bajkał

Zbiornik położony w Kamieńcu Wrocławskim i zarządzany przez Polski Związek Wędkarski. Można łowić tutaj różne ryby, w tym okonie, sandacze, jazie, amury, płocie czy leszcze i szczupaki.

  1. Staw w parku Tołpy

Zlokalizowany pomiędzy ul. Nowowiejską a ul. Prusa, jest pozostałością starorzecza. W przeszłości używany jako miejska pralnia, obecnie to malowniczy zakątek z wysepką i fontanną.

  1. Stawy w Leśnicy

W znajdującym się na zachodzie miasta Lesie Leśnickim znajdują się dwa stawy. Obecnie nie można się tutaj kąpać ze względu na skażenie wody. Stawy jednak używane są nadal przez wędkarzy.

  1. Stawy w Stabłowicach

Dwa stawy znajdują się tutaj w miejscu dawnych glinianek. Teren wokół jednego z nich jest uporządkowany i dobry na spacery. Powstało pięć pomostów o łącznej długości niemalże 100 metrów.

  1. Stawy przy ul. Królewieckiej

Położone na Maślicach stawy były w przeszłości kopalnią gliny. Od 2015 roku działa tutaj kąpielisko z plażą.