Od dnia 24 sierpnia 2017 roku mieszkańcy Wrocławia oraz okolicznych miejscowości będą mogli skorzystać z nowego połączenia kolejowego wiodącego aż do Kijowa. To bardzo dobra wiadomość dla każdego, kto chciałby szybko i wygodnie dostać się ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy Ukrainy.

We Wrocławiu mieszka coraz więcej osób pochodzących z Ukrainy. Wobec tego właśnie dla nich nowe połączenie kolejowe jest atrakcyjną propozycją na szybkie dostanie się do swojego kraju. Również to propozycja dla Polaków chcących wyjechać na Ukrainę do Kijowa oraz do innych miast – w celach turystycznych czy służbowych.

Z Wrocławia do Kijowa pociągiem

Wraz z dniem 24 sierpnia pasażerowie kolei zyskają nowe połączenie – codzienną parę pociągów, która kursuje pomiędzy Przemyślem a Kijowem. To dobra wiadomość również dla Wrocławian, ponieważ połączenie będzie skomunikowane z jadącym z Wrocławia składem IC Boznańska. Wobec tego połączenie nie jest bezpośrednie, ale pozwala na łatwiejsze dostanie się do Kijowa ze stolicy Dolnego Śląska pociągiem. Dla wielu osób to bardzo dobra wiadomość, ponieważ dotychczas można było wprawdzie korzystać z połączeń autokarowych, niemniej jednak dojazd trwał dłużej.

Godziny kursowania pociągów z Wrocławia do Kijowa 

Aktualnie pierwszy pociąg wyrusza z Wrocławia do Przemyśla o godzinie 4:25 i na miejscu jest o godzinie 11:53. Stamtąd do Kijowa wyjeżdża o godzinie 13:07. Do stolicy Ukrainy dojedzie planowo o godzinie 23:10 czasu lokalnego. Po drodze będzie również zatrzymywał się w Lwowie, Winnicy, Chmielnickim i w Tarnopolu. Relacja powrotna pociągu prezentuje się następująco – pociąg odjeżdża z Kijowa o godzinie 6:52 czasu lokalnego. Do Przemyśla dojeżdża o godzinie 15:05. Następnie pociąg IC do Wrocławia odjeżdża o godzinie 16:28. Planowany przyjazd do Wrocławia to godzina 23:48. Cena biletu kolejowego z Wrocławia do Przemyśla wynosi obecnie 67,50 złotych, natomiast z Przemyśla do Kijowa 14,9 euro, czyli w przybliżeniu 64 złote. Dokładne informacje możemy znaleźć na stronie internetowej kolei.

Autor artykułu Kingsapartmets.pl