Wrocław wygląda świetnie także z góry – odwiedzający mają do wyboru 5 wspaniałych punktów widokowych, które prezentują stolicę Dolnego Śląska z niecodziennej perspektywy. Gdzie warto się wybrać?

 Mostek Pokutnic

To kładka, która łączy wieże kościoła Marii Magdaleny – jeden z najciekawszych punktów widokowych Wrocławia położony na wysokości 45 metrów. Legenda mówi, że na kładce mogliśmy ujrzeć dusze kobiet, które zamiast zajmować się domem i dziećmi wolały spędzać czas na uciechach z mężczyznami. Za karę musiały chodzić wąską kładką między kościelnymi wieżami.

Na Mostek Pokutnic możemy wchodzić przez cały rok. W wieży nie ma windy, dlatego trzeba przygotować się na wejście krętymi schodami w górę.

Wieża widokowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela

Platforma widokowa znajdująca się na archikatedrze pochodzącej z XIV wieku to także popularny punkt widokowy. Panoramę Wrocławia możemy tutaj oglądać z wysokości 97 metrów. Na wieżę widokową archikatedry możemy dostać się windą. Wieża jest otwarta dla zwiedzających od czerwca do września.

Wieża widokowa kościoła garnizonowego

Bazylika mniejsza, czyli kościół garnizonowy pw. św. Elżbiety również zaprasza na swój taras widokowy. Dzięki temu, że świątynia znajduje się niedaleko rynku, możemy zobaczyć stąd atrakcyjny widok. Wieża, na której znajduje się platforma widokowa, ma 90 metrów. Aby dostać się na wieżę widokową kościoła garnizonowego, musimy wejść na górę po krętych i wąskich schodach. Wieża działa od początku kwietnia do końca października.

Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Wieża z tarasem widokowym należy do gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Taras położony jest na wysokości 42 metrów i pozwala na łatwe zobaczenie Starego Miasta oraz Wyspy Słodowej. Na wieży możemy także oglądać rzeźby Franza Mangoldta prezentujące alegorie czterech nauk. Aby odwiedzić Wieżę Matematyczną, musimy zakupić bilet Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Punkt widokowy w Sky Tower

W Sky Tower – najwyższym budynku we Wrocławiu – również znajduje się punkt widokowy. Położony jest na 49. piętrze i możemy z góry oglądać wyjątkowe widoki, niemniej jednak już zza szyby. Na miejscu dostępne są też lornetki, z którymi możemy pooglądać różne zakątki miasta. Do punktu widokowego możemy dojechać windą. Korzystanie z punktu widokowego jest płatne – bilety możemy nabyć w Punkcie Sprzedaży Biletów na terenie Galerii Handlowej. Na ostatnie pół godziny przed zamknięciem możemy skorzystać z punktu za darmo.