Lubisz jeździć na rowerze? W takim przypadku musisz przygotować się na Dolnośląski Festiwal Rowerowy, który planowany jest w dniach 19-21 maja 2017 w Hali Stulecia. To będzie wyjątkowy weekend rowerowych atrakcji we Wrocławiu!

W planach Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego znajdują się kongres rowerowy, targi branżowe i turystyczne, warsztaty, wyścigi, treningi, zabawy dla najmłodszych, spotkania z gwiazdami kolarstwa, strefa food trucków dla głodnych, a to tylko kilka propozycji.

Przed samym festiwalem planowany jest piknik, który rozpocznie się 19 maja. Wtedy planowane są pokazy kina plenerowego, których głównym tematem będzie rower. Będziemy mogli zobaczyć między innymi Arrival w reżyserii Coastal Crew, a także Melons, Trucks & Angry Dogs Kristiana Ansanda i Martina Gillucka. W programie znajduje się specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Atrakcje zapewniać będzie też zespół Bike Days.

Wyścigi wokół Hali Stulecia

W sobotę, czyli 20 maja rozpoczną się specjalne wyścigi wokół Hali Stulecia oraz zawody MTB. Ciekawe atrakcje przygotowano też dla najmłodszych, którzy będą mogli ścigać się na rowerkach biegowych i pobawić w specjalnej strefie zabaw.

W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać i skorzystać z wiedzy ekspertów w dziedzinie rowerów, którzy będą gotowi do doboru najlepszego sprzętu i podpowiedzą, jak wybrać go dla siebie. Ponadto będziemy mogli zapoznać się również z ofertą turystyczną gmin na Dolnym Śląsku i zaplanować swoje rowerowe wycieczki.

Więcej informacji dotyczących Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego możemy znaleźć pod adresem strony internetowej: www.festiwalrowerowy.eu.