Lato, wakacje, upały wręcz afrykańskie, to normalne, że każdy, bez względu na to gdzie jest i co robi myśli najczęściej nad tym, aby jak najszybciej zanurzyć się w wodzie. Woda, chłodno, miło, przyjemnie! O tak! To jest to, co tygryski lubią najbardziej. Nasz piękny Bałtyk, choć bywa kapryśny – kto by pogardził szybkim nurem do chłodnej wody? Niestety, nie ma tak łatwo. Szczególnie dotkliwie upały odczuwają mieszkańcy dużych miast, gdzie zabudowania często potęgują uczucie gorąca.

Co robić w upały w dużych miastach?

Chyba każde większe miasto w Polsce stara się zapewnić swoim mieszkańcom trochę ochłody. W tym celu, często rozstawiane są tzw. kurtyny wodne, gdzie można delikatnie się ochłodzi wodą. Jednak takie rozwiązania choć bardzo fajne, pomagają tylko na chwilę. Lepsze to niż nic oczywiście, ale kto tylko ma chwilę czasu szuka alternatywy w postaci szybkiego wyjazdu nad wodę. Basen, kąpielisko, jezioro – bez większej różnicy, byle się zmoczyć i ochłodzić.

Gdzie się chłodzić we Wrocławiu?

Wrocław, podobnie jak wiele innych miast w Polsce oferuje swoim mieszkańcom oraz odwiedzającym Wrocław turystom kilka kąpielisk. Niektóre z nich są bezpłatne, natomiast za wstęp na inne uiścić należy opłatę.

Darmowe kąpieliska

Na  początek popatrzmy, gdzie można kąpać się za darmo. We Wrocławiu od początku wakacji funkcjonują trzy takie kąpieliska. Są to kąpieliska: na Królewieckiej (Maślince), na Harcerskiej (Oporów), oraz Jeziorowa (Pawłowice). Wymienione kąpieliska są darmowe, ale mimo tego, od godziny 9 do 19 dyżurują na nich ratownicy.

To wszystko?

Jeżeli chodzi o kąpieliska darmowe, to tak. Jednak we Wrocławiu do dyspozycji mieszkańców i turystów oddanych został sześć innych, ale płatnych kąpielisk. Są to: Glinianki, Morskie Oko, Kłokoczyce (basen odkryty), Kopalnia Wrocław, kąpielisko Orbita oraz oczywiście Aquapark Wrocław. W tym roku płatne kąpieliska otwarte zostały nieco wcześniej niż te darmowe i funkcjonują już od początku czerwca, a park wodny to oczywiście rozwiązanie całoroczne. Bilety na większość wymienionych kąpielisk nie są wysokie, największym wydatkiem jest bilet wstępu do aquaparku.

A może sporty wodne?

Dla tych, którzy nie potrafią, albo nie lubią pływać, a dłuższe moczenie zwyczajnie ich nudzi Wrocław oferuje również inne, związane z wodą atrakcje. Ciekawi szybko dostrzegą, że we Wrocławiu jest wiele mostów, a co się z tym wiąże – są również rzeki i kanały. Odra i jej dopływy stały się doskonałym miejscem dla miłośników kajaków czy łódek i w ten niecodzienny sposób podziwiać nasze piękne miasto. Można również wypożyczyć rowerek wodny i popływać kaczką, łabędziem albo samochodzikiem. Dla miłośników wodnych środków transportu stworzono trzy miejsca, gzie mogą wypożyczyć sprzęt wodny: Zatoka Gondoli, Przystań Zwierzyniecka oraz Przystań przy Zoo. To tam należy szukać sprzętu wodnego.

 

Plaże miejskie

Plaże miejskie, to kolejne miejsca, gdzie wrocławianie mogą zażywać kąpieli słonecznych i zaznać przy tym choć trochę luksusu. Leżaki, bary z napojami, hamaki, palmy sprawiają, że można poczuć się prawie jak na Hawajach. Dla tych, którzy nie lubią leniuchowania, wiele miejsc uzupełnia ofertę o boiska do siatkówki czy badmintona.

Jedno jest pewne, we Wrocławiu w wakacje nie musi być nudno, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!