W wakacje każde większe miasto w Polsce organizuje dla swoich mieszkańców oraz turystów wiele atrakcji. Wcale nie trzeba udawać się do nadmorskiego kurortu, by zażyć kąpieli, albo poczuć klimat nocnego, wakacyjnego życia. Wiele miast już na długo przed sezonem planuje wakacyjne atrakcje, które umilą mieszkańcom letnie popołudnia i wieczory oraz pozwolą choć na chwilę poczuć się jak na wakacjach.

Propozycje Wrocławia

Nie inaczej kwestia ta wygląda we Wrocławiu. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddane zostały w sezonie letnim liczne kąpieliska, płatne oraz darmowe, gdzie zmęczeni upałem możemy szukać trochę ochłody, a dla miłośników kąpieli słonecznych – tak! Leżakowanie na plaży i pełen relaks! Oczywiście wodnych kąpieli można zażywać także w aquaparku, który jest kąpieliskiem czynnym cały rok. Dla lubiących wodne sporty uruchomiona została możliwość wypożyczenia kajaków, łodzi oraz rowerków wodnych, którymi można popływać po Odrze oraz jej dopływach. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie!

Kino plenerowe, wakacyjna alternatywa na pogodny wieczór

Kto nie lubi kina? X muza od lat podbija serca coraz to nowych fanów. W repertuarze kin każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zamiłowanie do filmów na dużym ekranie w czasie wakacji letnich, można we Wrocławiu połączyć z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Przez całe wakacje w naszym mieście organizowane są letnie kina plenerowe. Co ważne, są to atrakcje darmowe, a oglądanie filmów pod chmurką, na dużym ekranie, w pogodny letni wieczór – nie ma nic lepszego! We wrocławskich kinach plenerowych panuje specyficzny, przyjemny klimat. Porozstawiane leżaki, świeże powietrze i wielki ekran. Czegóż chcieć więcej?

Gdzie wybrać się na film pod chmurką?

Na terenie Wrocławia przez całe wakacje kino w plenerze zorganizowane zostało w czterech różnych miejscach. Kino przy Zajezdni, na Wyspie Słodowej, na dachu Renomy oraz przy Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Każde z kin planując pokazy przewidziało bogaty repertuar filmów, w którym znaleźć można mniej i bardziej znane filmy.