Wrocław znany jest z  tego, że organizuje wspaniałe imprezy kulturalne o różnych porach roku. Wiele osób przyjeżdża w tym czasie z innych miast, a nawet z innych krajów tylko po to, aby wziąć udział w słynnym Jarmarku Bożonarodzeniowym czy chociażby we wspólnym biciu rekordu Guinessa. W okresie wiosenno – letnim takich imprez jest najwięcej, ponieważ na dworze jest wtedy bardzo ładna pogoda i można wyjść na dwór na wspólną biesiadę.

Festiwal kulinarny dla każdego

Wrocław znany jest również z tego, że na przełomie maja i czerwca organizowany jest w tym mieście wspaniały festiwal kulinarny, dzięki czemu można poznać smaki z najróżniejszych stron świata. Europa Na Widelcu organizowana jest już od dziesięciu lat. Pierwszy festiwal został zorganizowany w roku 2008 na cześć pierwszych wolnych wyborów. Taka forma świętowania bardzo przypadła wszystkim wrocławianom do gustu i od tej pory to wspaniałe wydarzenie kulinarne na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń kulturalnych dla tego miasta. W tym roku odbędzie się już jedenasta edycja na którą warto przyjechać, jeżeli jest się wybitnym smakoszem najróżniejszych potraw.

 

Europejskie smaki

Wydarzeniu patronuje jeden z najsłynniejszych kucharzy w naszym kraju – Robert Makłowicz. Każdy z nas na pewno słyszał nazwisko tego Pana, który w poszukiwaniu najróżniejszych smaków przemierzył nasz glob dosłownie wzdłuż i wszerz. Jego osoba to tylko dowód na to, że ten wrocławski festiwal smaków to doskonała okazja do tego, aby poznać wiele wybitnych smaków, których być może nie mieliśmy do tej pory okazji spróbować.

 

Wydarzenia festiwalowe

Najważniejsze wydarzenia festiwalowe to w pierwszej kolejności jarmark, który odbywa się w pierwszym dniu festiwalu. Nie tylko będziecie mieli okazję spróbować i zakupić potrawy ściśle związane z danym regionem w naszym kraju, ale również z wieloma krajami europejskimi. W kolejnych dniach ten jarmark cały czas będzie trwał. Będzie można wziąć  udział w innych wydarzeniach, jak chociażby warsztaty kulinarne dla najmłodszych, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Nie można również zapomnieć o tym, że równocześnie odbywa się festiwal w kinie Nowe Horyzonty, gdzie prezentowane są filmy kulinarne. W festiwalowe niedziele organizowany jest duży piknik na świeżym powietrzu, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy miasta, jak również turyści, którzy tłumnie przybywają na to wydarzenie.

 

Dla smakoszy

Europa Na Widelcu to wspaniałe wydarzenie kulinarne, które nie tylko gromadzi mieszkańców miasta, ale również wiele innych osobistości z różnych stron. Jakie smaki można spotkać w Chorwacji? Czym na talerzu zaskoczy nas Hiszpania albo Francja? Może poznacie  jakieś ciekawe smaki, których jeszcze nie zdążyliście odkryć na polskich talerzach – Europa Na Widelcu to bardzo ciekawe, wrocławskie wydarzenie.