Gdzie zabrać dziewczynę na randkę we Wrocławiu?

 

Dobrze przemyślana randka, która zachwyci dziewczynę, może przesądzić o dalszym powodzeniu znajomości. Na szczęście we Wrocławiu nie brakuje urokliwych miejsc, które pomogą podbić kobiece serce. Podpowiadamy, gdzie zabrać dziewczynę na randkę i jakie apartamenty we Wrocławiu sprawdzą się na romantyczny pobyt.

Flirt przy kawie i deserze

 

Romantyczny wypad warto rozpocząć od zastrzyku energii w wyjątkowych okolicznościach. Odpowiednią aurę do flirtu pozwolą stworzyć kawiarnie o romantycznym sznycie. Pierwszą z nich jest mieszcząca się w rynku Blossome Cafe, znana z fantazyjnych deserów i wystroju pełnego kwiatów. Wizyta w tym miejscu z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie. Podobny klimat nieco innymi środkami osiągnięto w kawiarni Nanan. Buduarowa kawiarenka z marmurowymi stolikami i wnętrzem obitym różowym pluszem sprzyja intymnym rozmowom. W ich trakcie warto zostawić czas na zachwyty nad tutejszymi deserami – eklerami, monoporcjami i makaronikami, które są specjalnością lokalu. Filiżanka kawy lub lampka prosecco dopełnią romantyczne spotkanie. Fantazyjnie podane kawy to z kolei domena Black Point Cafe. Wnętrze lokalu jest bardzo fantazyjne, a kawy zachwycają ekscentrycznym sposobem podania. To miejsce polecamy na randkę z przymrużeniem oka, która z pewnością zrobi wrażenie.

Randka blisko natury

 

Spacer uliczkami wrocławskiej starówki to obowiązkowy, ale nie jedyny punkt na planie romantycznego wypadu. Wrocław ma także dwa przepiękne ogrody – Botaniczny tuż przy Ostrowie Tumskim oraz Japoński w pobliżu Hali Stulecia. Pierwszy jest wprost stworzony do leniwych, romantycznych spacerów. Można przechadzać się wśród rozmaitych gatunków roślinności, w pobliżu stawu z urokliwym wodospadem i kładką, szklarni i misternie formowanych krzewów. Ogród japoński jest nieco mniejszy, ale wyjątkowo romantyczny – wiele młodych par wybiera jego scenerię na swoją ślubną sesję zdjęciową. Barwna, egzotyczna roślinność, czerwony mostek z pagodą czy mała architektura w stylu orientalnym pozwolą przeżyć romantyczne i niezapomniane chwile. A skoro jesteśmy przy naturze, we Wrocławiu reprezentuje ją przede wszystkim Odra, którą warto poznać podczas romantycznego rejsu. Statki wycieczkowe kursują z przystani przy bulwarze Xaweregeo Dunikowskiego kilka razy dziennie i na różnych trasach, więc taki romantyczny wypad można zaplanować z wyprzedzeniem.

Przez żołądek do serca

 

Pamiętna randka nie będzie kompletna bez kolacji, a w tym wypadku możliwości jest sporo. Na flirt w stylu włoskim polecamy Brusco, fenomenalną knajpkę tuż przy wrocławskiej operze. Jej przytulny, kameralny wystrój sprzyja spotkaniom we dwoje, a tutejsze placki i makarony gwarantują jedzeniowe zachwyty. Egzotyczny posiłek w pięknych okolicznościach zapewni Woosabi Good Vibes Lounge. Pełne egzotycznego drewna i roślin wnętrze spiętrzone witrażowym sufitem robi fenomenalne wrażenie, a w menu coś dla siebie znajdzie niemal każdy. Świetne są zwłaszcza bułeczki bao i pełne azjatyckich dobroci bowle. Zaskoczenia kulinarne gwarantuje natomiast wizyta w Peruwianie, restauracji z kuchnią południowoamerykańską. Wnętrza w intensywnych barwach, z rattanowymi meblami i akcentami morskimi również robią wrażenie. W menu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na ceviche i desery, a obsługa zadba też o przepyszne koktajle, słynne na cały Wrocław. Apartamenty w pobliżu również są wysokiej klasy, co gwarantuje udany wieczór.