Gdzie zabrać chłopaka na randkę we Wrocławiu? Romantyzm w męskim wydaniu to niełatwy temat, ale jeśli chcesz zachwycić wybranka serca ciekawą randką, Wrocław ma sporo do zaoferowania. Podpowiadamy, gdzie zabrać chłopaka na randkę w stolicy Dolnego Śląska i jaki apartament we Wrocławiu sprawdzi się na wyjazdowe spotkanie.

Męskie miejscówki na jedzenie we Wrocławiu

 

Dobrze przyrządzony kawał mięsa zazwyczaj daje przepustkę do męskiego serca, więc w poszukiwaniu lokali na randkę warto wziąć pod uwagę to kryterium. We Wrocławiu spełnia je między innymi Soczewka, świetna burgerownia w samym rynku. Tutejsza wołowina należy do najlepszych w mieście, a w parze z bułą, dodatkami i frytami zachwyci każdego faceta. Z kolei potrawy parowane z piwem to motyw przewodni Conceptu Stu Mostów na ulicy Szczytnickiej, także nieopodal rynku. Lokal jest częścią browaru i to właśnie piwo inspiruje dania serwowane przez kuchnię. Precel z serowym sosem i cebulową konfiturą to już klasyk, ale warto spróbować też tatara i… tutejszych deserów. Kolejnym lokalem z „męskiej” listy jest Whiskey in the Jar, czyli restauracja z kuchnią amerykańską. Jej wnętrza zainspirował rock and roll, a w menu królują przede wszystkim steki i burgery w różnych wariacjach. Jego uzupełnieniem są lżejsze dania i przekąski, a do zamówienia warto dodać jeden z drinków zamkniętych w charakterystycznym słoiku. Bliskość wszystkich opisanych miejscówek gwarantuje apartament we Wrocławiu wynajęty w samym rynku.

Na kółkach po Wrocławiu

 

Jeśli gra idzie o podbicie serca sportowca, warto dodać do randki element aktywności. Przy pięknej pogodzie Wrocław można przemierzać na rowerze lub hulajnodze. Całe miasto przecina aż 250 km ścieżek, a wytyczone nimi trasy pozwalają dotrzeć do najpiękniejszych zakątków i atrakcji, jakie oferuje Wrocław. Apartamenty na wypad dla dwojga również oferują malownicze widoki, zwłaszcza, gdy postawisz na miejsce blisko terenów zielonych, będące dobrym punktem startowym do plenerowych wycieczek. Szczególnie polecane na aktywne wypady są dzielnice Biskupin i Sępolno, ale też miejscowe parki, zwłaszcza Południowy, Grabiszyński czy Szczytnicki. Do tego dodać trzeba wstęgę Odry i biegnące wzdłuż niej ścieżki, przy których kryją się także miejskie plaże idealne na chwilę wypoczynku. Chcąc podkręcić romantyzm, można zorganizować kameralny piknik w ustronnym miejscu.

Randka motoryzacyjna

 

Ta randka sprawi, że serce fana motoryzacji zabije mocniej. Tuż przy granicy Wrocławia mieści się Zamek Topacz, a w nim Muzeum Motoryzacji, w którym podziwiać można retro-samochody wielu marek. Zabytkowe Rolls Royce’y, Audi z lat 40. czy perełki polskiej motoryzacji sprzed lat to tylko kilka przykładów atrakcji, jakie czekają na zwiedzających muzeum. Jeśli wybranek serca lubi takie klimaty, z pewnością doceni taką inicjatywę. Po zakończeniu zwiedzania można wybrać się na romantyczny spacer po otoczeniu zamku, obejmującym między innymi malowniczy staw. Warto dodać, że raz w roku na zamku odbywa się zlot samochodów zabytkowych, który przyciąga tłumy fanów motoryzacji z całej Polski.

Nocny Wrocław na randkę

 

To, co urzeka w świetle dnia po zmroku bywa jeszcze piękniejsze. Spacer po oświetlonym nocą Wrocławiu może być świetną kontynuacją randki w pubie. Apartamenty we Wrocławiu usytuowane w samym centrum pozwalają dotrzeć do najpiękniejszych, nocnych zakątków miasta. Jednym z czołowych jest bez wątpienia Galeria Neon Side, czyli wrocławskie podwórko obwieszone zabytkowymi neonami niegdyś zdobiącymi miasto. Drink z takim widokiem w jednej z tutejszych knajpek zostaje w pamięci na długo. Przepiękny jest również Ostrów Tumski, na którym po zmroku czas zdaje się zatrzymywać. Jeśli dobrze wybierzemy porę, trafić tu można również na latarnika, który w charakterystycznym, czarnym stroju, zapala latarnie gazowe oświetlające dzielnicę. Na Ostrów Tumski warto spojrzeć także z drugiej strony Odry, czyli tutejszego bulwaru, by później wybrać się na Wyspę Słodową. Cumujące przy niej barki dają świetny widok na pięknie oświetlony gmach Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gdzie nocować we Wrocławiu?

Weekend spędzony tylko we dwoje, na ulubionych aktywnościach i przyjemnościach, to synonim udanej randki. Apartament we Wrocławiu zapewni odpowiednie warunki jej powodzenia, takie jak prywatność, swoboda i pełen komfort. Apartamenty we Wrocławiu cieszące się największą popularnością znajdują się w ścisłym centrum. Apartamenty te są wyposażone w najważniejsze udogodnienia, posiadają balkony i mieszczą się w wielu urokliwych zakątkach miasta.