Płyty winylowe znów wracają do łask – ten powrót do korzeni w fonografii widoczny jest również we Wrocławiu, gdzie regularnie odbywa się giełda fonograficzna. Do wyboru jest wiele świetnych płyt różnych artystów!

 

Przez długi czas płyty winylowe były bardzo trudne w znalezieniu – tłoczono je w niewielkich liczbach, ponieważ zapotrzebowanie na ten nośnik muzyki było również dość małe. Teraz jednak treny się zmieniły – zamiast muzyki na elektronicznym odtwarzaczu czy na swoim smartfonie lubimy posłuchać jej na odtwarzaczu winyli.

 

We Wrocławiu jest wiele miejsc, w których możemy zakupić płyty winylowe. To nie tylko popularne sklepy z multimediami, ale również wiele innych miejsc, gdzie na poszukujących okazji czeka bardzo duży wybór. Co więcej, we Wrocławiu regularnie odbywa się giełda fonograficzna, podczas której możemy znaleźć jeszcze więcej ciekawych okazji.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficzna

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w Firleju – Ośrodku Działań Artystycznych znajdujących się przy ulicy Grabiszyńskiej. Giełda organizowana jest zawsze w pierwszą sobotą miesiąca, w godzinach od 13:00 do 15:00.

 

W trakcie sobotnich giełd uczestnicy mogą uzupełniać swoją kolekcję, powymieniać się krążkami, a także porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Możemy kupować, sprzedawać i wymieniać płyty winylowe, kompakty muzyczne, kasety magnetofonowe, a także inne przedmioty związane z muzyką.

 

Najczęściej w trakcie giełdy odwiedzający mają do dyspozycji kilka tysięcy płyt różnych gatunków, a wśród nich między innymi takie jak rock, metal, jazz, pop, alternatywa, elektronika. Znajdziemy najwięcej płyt winylowych, ale można też spotkać płyty CD oraz kasety magnetofonowe.

 

W sezonie zimowym giełda odbywa się w pomieszczeniu, natomiast w okresie wiosenno-letnim stoiska z płytami zostaną ustawione także przy wejściu do klubu, na ulicy Grabiszyńskiej.

 

Wstęp na giełdę jest bezpłatny zarówno dla wystawców, jak i kupujących.

 

Dobra muzyka bez przepłacania!

Dolnośląska giełda jest doskonałym miejscem dla melomanów. Organizowana już od dawna, przyciąga wiele osób, które poszukują dla siebie dobrej muzyki na winylach oraz na innych nośnikach. Do Wrocławia przyjeżdżają także mieszkańcy innych miejscowości, aby wyszukać dla siebie świetne okazje bez przepłacania.

 

Giełda to nie tylko okazja do kupowania, ale również do sprzedaży oraz do wymiany. Zatem wtedy, gdy znudziły ci się już posiadane płyty i poszukujesz czegoś nowego, zabierz je ze sobą także na giełdę fonograficzną we Wrocławiu.