Jak co roku we Wrocławiu zakochani mogli spędzić czas na wiele sposobów – mogli razem wybrać się do kina, na spektakl do teatru, mogli też pójść na randkę do restauracji albo razem wyskoczyć na zakupy i skorzystać ze specjalnych ofert walentynkowych.

 

Stolica Dolnego Śląska jest pełna interesujących atrakcji dla zakochanych. W Walentynki do dyspozycji jest też wiele dodatkowych propozycji przeznaczonych specjalnie dla par, które chcą spędzić ten dzień razem. Z czego mogli skorzystać zakochani Wrocławianie w tym roku?

 

Spacery po mieście

Romantyczny spacer to dobry sposób na spędzenie czasu w Walentynki. Zakochani najczęściej wybierają się na Most Tumski, na którym od lat wieszane są kłódki mające na celu symbolizowanie związku między dwoma osobami. To tradycja, która została zaczerpnięta z Włoch. Niestety, miasto co jakiś czas remontuje most, a tym samym wszystkie zawieszone na nim kłódki znikają – zakochani są jednak nieustępliwi i zaczynają wieszać kolejne!

 

Wyjście do kina

Kina są oblężone w Walentynki, ponieważ wielu zakochanych wybiera się wtedy na seanse. Oprócz tych standardowo znajdujących się w repertuarze, do dyspozycji były również specjalne walentynkowe pokazy, na przykład w kinie DCF, gdzie można było zobaczyć filmy „Pełnia życia” i „Tamte dni, tamte noce”. Romantyczny Maraton Filmowy przygotowało z kolei CK Zamek.

 

Wieczór w teatrze

Wrocławskie teatry także przygotowały coś wyjątkowego dla zakochanych. Można było między innymi wybrać się na kultowy spektakl Mayday do Teatru Polskiego, a także na Czar Par do Czasoprzestrzeni.

 

Narodowe Forum Muzyki

Zakochanych zapraszało również wrocławskie Narodowe Forum Muzyki, które dla zorganizowało koncert „O sole mio”

 

Walentynkowe Warsztaty Kulinarne

Wspólne gotowanie może być przygodą – specjalnie dla zakochanych przygotowano Walentynkowe Warsztaty Kulinarne w „Studio Art Cooking”.

 

Aquapark we Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia mogli również wybrać się na wydarzenie z cyklu Nocy Saunowych w Saunarium Aquaparku Wrocław. Można było wziąć wtedy udział w specjalnych ceremoniach przygotowanych przez mistrzów sauny. Czekał także poczęstunek dla gości.

 

Wrocławskie kluby

Wiele imprez z okazji Walentynek przygotowano również we wrocławskich klubach. Romantyczny wieczór spędzony wraz z dobrą muzyką to dla wielu zakochanych.

 

Zatem ci, którzy zdecydowali się na spędzenie swoich walentynek we Wrocławiu, na pewno się nie nudzili. Wiele świetnych imprez przygotowanych specjalnie z myślą o zakochanych jak co roku znalazło wielu zainteresowanych!