Jesień zawitała również we Wrocławiu. Chociaż nie każdy dzień wrocławskiej jesieni będzie słoneczny, to jednak wcale nie znaczy to, że o tej porze roku jest nudno. Wprost przeciwnie! Na mieszkańców oraz turystów czeka wiele interesujących propozycji. Sprawdź je razem z nami!

 

Wycieczka z krasnoludkami

Spacery po Wrocławiu mogą sprawić mnóstwo radości, zwłaszcza wtedy, gdy na swojej drodze możemy napotkać słynne krasnale. W mieście znajduje się ponad 300 różnych figurek krasnali, które znajdują się zarówno w okolicach rynku, jak i w dalszych dzielnicach, na osiedlach. Wyszukanie ich wszystkich może być nie lada wyzwaniem!

 

W poznaniu wrocławskich krasnali mogą pomóc specjalne mapy, które pokazują, gdzie umieszczono figurki.

 

Afrykarium i Zoo

Wrocław może poszczycić się jedynym w swoim rodzaju Zoo. To właśnie tutaj można zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt – razem jest ich przeszło 14 tysięcy. Jesień jest idealną porą, aby je zobaczyć, ponieważ pogoda nie jest już tak gorąca i zwierzęta częściej wychodzą na wybiegi.

 

Na uwagę zasługuje także Afrykarium, czyli nowoczesne oceanarium, które zostało poświęcone faunie Afryki. Można zobaczyć tutaj różnorodne ryby i inne morskie żyjątka. Przechadzka podwodnym tunelem będzie niezapomniana!

 

Muzeum Teatru

Czy wiesz, że we Wrocławiu znajduje się Muzeum Teatru? To pierwsza w Polsce placówka, która została poświęcona całkowicie teatrowi.

 

Na trzech piętrach muzeum możemy zobaczyć ciekawe ekspozycje związane z początkami oraz rozwojem teatru. Ciekawą atrakcją jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia w kostiumie scenicznym!

 

Hydropolis

We wrocławskim Hydropolis można zgłębić tajniki wody, bez której na Ziemi nie byłoby życia. Hydropolis czeka przy ulicy Na Grobli, w miejscu dawnego zbiornika czystej wody, który został zbudowany jeszcze w XIX wieku.

 

Wystawa obejmuje kilka stref tematycznych, która pokazuje wodę na Ziemi z innej perspektywy. To kapitalne miejsce dla młodszych i starszych!

 

Ostrów Tumski

Ta najstarsza część Wrocławia, a obecnie jedno z najbardziej popularnych turystycznie miejsc, zasługuje na uwagę również jesienią.

 

Możemy pospacerować zabytkowymi uliczkami, odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne, w którym zgromadzono cenne zabytki sztuki sakralnej. Także można wybrać się na pobliską Przystań Kardynalską.