Listopad powoli zbliża się ku końcowi. Aura na zewnątrz znacznie się ochłodziła i czuć już powiew zimowego powietrza. Śniegu jeszcze brak, ale w mieście już można pojeździć na łyżwach. Dziś sprawdzimy, jaką ofertę przygotowało lodowisko Orbita we Wrocławiu.

Miłośnicy zimowych sportów powoli mogą zaczynać szykować sprzęt. O ile na narty przyjdzie jeszcze czas, o tyle we Wrocławiu uruchomiono już pierwsze lodowiska. Oczywiście, są to sztuczne lodowiska, które zostały specjalnie przygotowane i są tak utrzymywane, aby powierzchnia lodu była idealna do jeżdżenia, nawet przy temperaturze nieco powyżej zera. W takim razie zobaczmy, gdzie można się wybrać na łyżwy?

Na początek – Orbita!

Jest to lodowisko kryte o rozmiarach 30 na 20 metrów. Tak duża powierzchnia pozwala na to, aby swobodnie, w jednym czasie mogło na nim zagościć aż około 70 osób. Na Orbicie znajdzie się również miejsce dla tych, którzy nie mają własnego sprzętu. Dokładnie tak, przy lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, więc każdy bez problemu na pewno znajdzie tu rozmiar odpowiedni dla siebie. Ci, którzy mają własne łyżwy, ale jeszcze nie zdążyli ich „odkurzyć” po lecie, mogą skorzystać z opcji ostrzenia.

Kiedy można pojeździć?

W tygodniu lodowisko czynne jest każdego popołudnia, od godziny 17 do 22, a w weekendy można korzystać z jego uroków już od godz. 8 do 22. Lód czyszczony jest każdego dnia, podczas przerwy technologicznej między godziną 16 a 17. Ceny biletów w sezonie 2018/2019 nie są wygórowane. W poniedziałki przewidziano specjalny bilet dla rodzin, w cenie 8 zł. W pozostałe dni tygodnia, od wtorku do piątku bilet normalny kosztuje 12 zł za godzinę, a ulgowy 10 zł. W weekendy jest nico drożej, bo bilet normalny to koszt 15 zł, a ulgowy 13 zł. Na Orbicie swoje miejsce znajdą również najmłodsi, dla których w strefie wypożyczalni sprzętu przygotowane zostały pingwinki, foki oraz niedźwiedzie, dzięki którym najmłodsi doskonale utrzymają równowagę i rozpoczną swoją przygodę z łyżwami. Rodzice, musicie pamiętać, że najmłodsi mają obowiązek jazdy w kasku! Ale bez obaw, jeśli takiego nie posiadacie, będziecie go mogli wypożyczyć.

Nauka jazdy na łyżwach

Na Orbicie miejsce dla siebie znajdą również Ci, którzy dopiero chcą nauczyć się jeździć. Co więcej, w ofercie lodowiska znajduje się możliwość odpłatnej nauki. Do wyboru są lekcje indywidualne oraz grupowe. Zakres ofert jest duży, z lekcji skorzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. W ofercie dostępne są lekcje jedno i dwuosobowe, a także grupowe. Również kursy grupowe to oferta zróżnicowana, gdyż istnieje możliwość wykupienia szkolenia składającego się z 5 lub 10 lekcji, wykupienie pojedynczej lekcji w grupie, a także specjalna oferta dla rodzica z dzieckiem. A już w ferie zimowe, dzieci będą mogły przejść bardzo intensywny kurs, który na pewno zaowocuje rozwinięciem ich umiejętności.