Od kilku lat food trucki są stałą kompozycją wrocławskiego pejzażu. Choć ich główną domeną powinno być przemieszczanie się z miejsca na miejsce i ciągłe bycie w podróży, tak ku uciesze Wrocławian kilka z nich na stałe zaciągnęło ręczny i pozostało w jednym miejscu. Samo to, że stoją w jednym miejscu i nadal znajdują klientelę, świadczy o nich jak najlepiej. Natomiast jest kilka szczególnych, do których uczęszcza się tak często, jak na stację po hot-doga, ale z taką celebracją jak do najlepszej restauracji.

Najlepsze food trucki we Wrocławiu

 

Pasibus – najlepszy burger w mieście

O Pasibusie nie można już mówić jedynie w kontekście food trucków, choć zaczynali od jednego samochodu sprzedającego jedzenie naprzeciwko Arkad, tak dziś są całą siecią posiadającą kilka lokali. Chwała im za to, że choć rozrośnięci w kolejne drewniane budki nadal dumnie stoją samochodem przy Powstańców Śląskich i raczą zarówno miejscowych, jak i turystów doskonałymi burgerami w przystępnych cenach. O tym, że są najlepszą burgerownią w mieście, świadczyć mogą kolejki, w jakich odstać trzeba, aby wgryźć się w kawał upragnionego mięsa.

Osiem Misek – pad thai i buły maślane

Stacjonujący przy ulicy Borowskiej food truck to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy chcą zjeść coś wyśmienitego, o absolutnie nieznanym dotąd smaku. Osiem Misek na stałe proponuje pad thaia z kurczakiem albo z krewetkami, doskonale doprawione sajgonki, a co najważniejsze bułe maślaną z szarpaną wieprzowiną z dodatkiem orzeszków ziemnych. Jeśli nie wiesz, jak smakuje chmurka unosząca się na niebie, to koniecznie wybierz się na ich bułe, tylko nie odpłyń w obłoczki!

Balkan Burger – burgery w bałkańskiej odsłonie

Jeśli jesteś fanem burgerów, ale wszystkie standardowe wydania już Ci się znudziły, koniecznie zajrzyj do Balkan Burgera ulokowanego przy Powstańców Śląskich. Chrupiąca cienka bułka w połączeniu z grillowanym mięsem wołowym lub baranim jest absolutnym kulinarnym odkryciem zasługującym na brawa rodem z piosenek Bregovića. Wygodne jest również umieszczenie food trucka, można się schować za drewnianym płotkiem i zagryzać barana, przyglądając się szybkości życia Wrocławian.

Bratwursty – kawał kiełbasy w bułce

Kiełbaski w niecodziennym wydaniu spotkać można na ulicach Szewskiej i Strzegomskiej. Ich przyjazd na zlot food trucków zawsze wiąże się ze zmożoną czujnością ochrony, aby ludzie nie pozagryzali się oczekując na swój kawałek jedzenia. Prosta rzecz – kiełbasa i bułka w zachwycającym wydaniu, na których widok, nawet wegetarianom cieknie ślinka. Prostota, smak, brzuch obolały z przejedzenia i przyzwoita cena – za to pokochacie Bratwursty.

Bagiety z Furgonety – kanapkowe szaleństwo

Bagiety z Furgonety są trochę cicho-ciemne, raz są, raz ich nie ma, ale jeśli są to najczęściej przy Szczytnickiej. Furgoneta jest dobrą opcją śniadaniowo-lunchową. Dostaniecie od nich kanapki napchane smakiem, zadowoleni z nich będą zarówno mięso, jak i wegeżercy.

Innych doskonałych food trucków jest kilka, jednak dla tych wymienionych wyżej warto przytyć kilka kilo i wspominać wspaniałe smaki, których można u nich doświadczyć!