Od 17 listopada do 18 lutego 2018 roku we Wrocławiu można było podziwiać nowe eksponaty z klocków Lego, w ramach największej wystawy tych klocków znajdującej się w Polsce. Co można było podczas niej zobaczyć?

 

Wystawa klocków odbywała się na Stadionie Wrocław. Na przeszło 1700 metrach kwadratowych umieszczono niemalże 100 eksponatów wykonanych z klocków Lego. To była nie lada gratka dla każdego, kto lubi budować z Lego i ma przyjemne wspomnienia związane z tymi właśnie klockami ze swojego dzieciństwa.

 

Piotr Celeban z klocków Lego

Otwarcie największej w Polsce, 39. edycji wystawy z klocków LEGO, odbyło się dnia 17 listopada 2017 roku. Niezaprzeczalnym bohaterem tej uroczystości był kapitan Śląska Wrocław Piotr Celeban, dla którego przygotowano również podobiznę z 65 tysięcy klocków. Figura została wykonana w skali 1:1

 

Legenda klubu sportowego miała własnoręcznie odsłonić swoją podobiznę, jednak ze względu na wydłużający się trening zrobił to dyrektor sportowy klubu Adam Matysek. Jak się okazało, informacja o treningu okazała się fałszywa – po odsłonięciu kotary widzowie mogli zobaczyć Piotra Celebana stojącego dużo obok swojej podobizn z klocków.

Co można było zobaczyć na największej wystawie klocków Lego we Wrocławiu?

Wystawa odbyła się już drugi raz na Stadionie Wrocław. Poprzednio, trzy lata temu, także cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Osoby, które uczestniczyły w poprzednim wydarzeniu, na pewno nie były zawiedzione nową wystawą, ponieważ pojawiło się podczas niej wiele nowych budowli wykonanych z milionów klocków Lego.

 

W trakcie wydarzenia można było między innymi zobaczyć takie budowle jak prezydencji Boeing 747, który został wybudowany w skali 1:7, figury Roberta Lewandowskiego oraz Rafała Sonika, wyjątkowe modele prezentujące układy i narządy wewnętrzne człowieka, Interaktywną Mapę Europy, wielką kolekcję Star Wars, modele instrumentów muzycznych, a to tylko kilka spośród wielu propozycji. Pojawiły się też makiety takie jak Samotna Góra, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie.

 

Oprócz podziwiania uczestnicy wydarzenia mogli również odwiedzić Strefę Zabawy klockami, czyli FUN PARK, w której można było samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju budowle. Do dyspozycji była również specjalna strefa z klockami Lego Duplo dla najmłodszych. Na szczególną uwagę zasługiwała możliwość „rysowania” i „pisania” klockami w celu stworzenia samochodów, które potem można było przetestować przy zjeździe z pochylni oraz na skoczniach.