Wrocławski Ogród Botaniczny ma wielu fanów. To wyjątkowe miejsce, gdzie możemy podziwiać wspaniałą roślinność pochodzącą z najróżniejszych stron świata. Dotychczas to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia było zamykane na zimę – w tym roku jednak zdecydowano się na udostępnienie Ogrodu Botanicznego dla zwiedzających!

 

Ogród Botaniczny we Wrocławiu był zamknięty zimą przez kilkadziesiąt ostatnich lat. Właśnie dlatego jego otwarcie w tym sezonie jest tak wyjątkowe – to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć rośliny tropikalne w szklarniach, specjalną kolekcję bluszczy czy sukulentów w różnych wielkościach i kształtach.

 

Zima w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

Zimowe zwiedzanie Ogrodu będzie obejmowało przede wszystkim prezentację roślin uprawianych pod szkłem oraz akwariach. Dzięki temu, że gatunki roślin tropikalnych są najbardziej atrakcyjne zimą, a dla wielu polska zima jest okresem kwitnienia, będzie to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników flory.

 

Zwiedzający będą mogli wybrać się również pospacerować po wrocławskim Ogrodzie Botanicznym, by móc zobaczyć ptaki w zimowej scenerii. W identyfikacji ptaków występujących w Ogrodzie pomocny będzie specjalny namiot dydaktyczny umieszczony tuż przy karmnikach, dlatego będzie można wtedy dowiedzieć się więcej o występujących tu gatunkach ptaków.

 

Zimą wrocławski Ogród Botaniczny będzie można zwiedzać można przez osiem weekendów – aż do 10-11 marca (oprócz weekendu 3-4 lutego).

 

Zaplanowane zostały również specjalne programy:

  • 13–14 i 20–21 stycznia „Bromeliowe weekendy”
  • 27–28 stycznia oraz 10–11 i 17–18 lutego „Bluszczowa serenada”
  • 24–25 lutego oraz 3–4 i 10–11 marca „Podzwrotnikowe klimaty”

 

Ceny biletów do Ogrodu Botanicznego wynoszą 15 złotych za bilet normalny i 10 złotych za bilet ulgowy.

 

W cenie biletu zawarte jest już półgodzinne oprowadzanie z przewodnikiem po wybranej szklarni (według harmonogramu). Spacery zaplanowane są co godzinę od 9.00 do 15.00. Aby wziąć udział w spacerze, należy się zapisać w wiadomościach na fb/OgrodBotanicznyUWr lub po przesłaniu wiadomości na adres ob@uwr.edu.pl.

 

Ogród można zwiedzać również indywidualnie. Aby samodzielnie pospacerować i zobaczyć szklarnie w Ogrodzie, należy wybrać wejście do Ogrodu od ul. Świętokrzyskiej (przy punkcie sprzedaży roślin).

 

Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Ogród jest ośrodkiem naukowym i dydaktycznym należącym od lat do Uniwersytetu Wrocławskiego. Znajduje się on w części na terenie historycznego Ostrowa Tumskiego. To drugi najstarszy tego typu obiekt w Polsce.