Wyjątkowe Centrum Wiedzy o Wodzie, czyli wrocławskie Hydropolis odwiedziło już przeszło 500 000 osób. Ta niezwykła atrakcja, która dostępna jest w mieście od zaledwie dwóch lat, cieszy się ogromną popularnością wśród młodszych i starszych.

 

Półmilionowym zwiedzającym Hydropolis we Wrocławiu był jeden z uczniów szkoły podstawowej w Brzegu Dolnym, który przyjechał wraz z wycieczką szkolną ze swoimi kolegami i koleżankami. Chociaż grupa wybrała tylko zwiedzanie wystaw, to jednak Hydropolis wyróżniło ją również darmowymi zajęciami z oferty edukacyjnej centrum. Podczas zwiedzania uczniom towarzyszyły maskotki – Ośmiornica i Rekin.

 

Edukacja przede wszystkim

Witold Ziomek, prezes MPWiK S.A. we Wrocławiu, instytucji, która przyczyniła się do powstania Hydropolis, wskazuje, że pół miliona zwiedzających w krócej niż dwa lata to wielka duma, ale i motywacja do dalszej pracy. Priorytetem jest dla nas skuteczne realizowanie misji edukacyjnej.

 

Wrocławskie Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie jest wyjątkowym miejscem, w którym można zgłębiać wiedzę podczas dobrej zabawy. W ofercie dostępne są różne warsztaty, między innymi o tym, jak powstaje woda, jakie są właściwości wody, można też wziąć udział w zajęciach w laboratorium baniek mydlanych.

 

Wrocławskie Hydropolis

Wrocławskie Hydropolis jest stałą wystawą poświęconą wodzie, która powstała w 2015 roku. Założono ją w budynku z końca XIX wieku zbudowanym jako podziemny zbiornik na wodę dla wrocławskich wodociągów. Ekspozycję utworzyło wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W centrum duży nacisk kładzie się na techniki multimedialne i interaktywne. Do dyspozycji są warsztaty dla dzieci, istnieje możliwość organizacji urodzin. Na miejscu działa też kafejka i sklep z pamiątkami.

 

Hydropolis

  1. Na Grobli 19-21, 50-001 Wrocław

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 9:00-18:00 (ostatnie wejście: 17:00)

weekend: 10:00-20:00 (ostatnie wejście: 19:00)

 

Cennik: 18 złotych bilet ulgowy, 27 złotych bilet normalny, 72 złote bilet rodzinny (2+2)