Z czego znany jest Wrocław? Z wielu zabytków, które są ściśle związane z historią naszego kraju. Również wiele psotliwych krasnali wpisało się na stałe jako symbol tego wspaniałego i dumnego miasta. Jednak “wizytówką” tej dolnośląskiej stolicy jest również jeden z najsłynniejszych ogrodów zoologicznych, który można tutaj odwiedzać już od wielu, wielu lat.

ZOO na Wróblewskiego

Jeżeli ktoś nam powie, że zna bardzo dobrze to ZOO, chociaż nigdy tam nie był, to w sumie nie ma się czemu dziwić. W końcu wrocławski ogród zoologiczny był bohaterem programu telewizyjnego emitowanego przez 30 lat, gdzie małżeństwo Gucwińskich kręciło swój popularny program “Z kamerą wśród zwierząt”. Antoni Gucwiński wraz ze swoją żoną Hanną nie tylko dumnie kierowali tym obiektem, ale również w znacznym stopniu przyczynili się do jego rozwoju. Nie zabrakło również chętnych osób, które po obejrzeniu programu w telewizji publicznej wsiadało do aut, pociągów i wyruszało na całodzienną wycieczkę do tego bardzo popularnego ZOO.

Wieści z ZOO

Warto również wspomnieć, że ta wrocławska placówka to bardzo okazałe miejsce, które mieści się na 33 hektarach. Dzięki tej powierzchni ZOO uplasowało się na piątym miejscu na liście europejskich ogrodów zoologicznych. W naszym kraju nie ma starszej placówki, która prezentowałaby ponad dziesięć tysięcy żywych zwierząt z najróżniejszych gatunków. Aby móc zwiedzić całą placówkę na spokojnie trzeba zarezerwować sobie najlepiej cały dzień. Wtedy wszystkie alejki będzie można przejść spacerkiem i spotkać żyrafy, niedźwiedzie, lwy, tygrysy, konie, alpaki, wilki, sowy, orły i wiele, wiele innych zwierząt.

Afrykarium

Od 26 października 2014 na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu otwarty został nowoczesny obiekt, który spowodował ponowny wzrost popularności tej placówki. Otóż powstało tutaj Afrykarium – miejsce, gdzie prezentowane są ekosystemy wodne i lądowe Afryki. W żadnym innym miejscu w Polsce jak do tej pory nie powstał taki nowoczesny, wspaniale wyposażony budynek, gdzie można oglądać naprawdę egzotyczne ryby. Odwiedziny w Afrykarium to bardzo ważny punkt, na który trzeba wyodrębnić sobie odpowiednią ilość czasu. W szczególności dzieci w najróżniejszym wieku uwielbiają chodzić tymi długimi korytarzami, gdzie nad ich głowami przepływają ryby, skorupiaki i wiele innych stworzeń. Duża atrakcją dla wszystkich są pingwiny przylądkowe przy których znajduje się wspaniały taras widokowy.

Spacer śladami zwierząt

Ta wspaniała placówka zoologiczna to jedyne takie miejsce, które w zimie przyciąga naprawdę ogrom ludzi. Osoby dorosłe, rodziny z dziećmi,  a nawet wycieczki z samymi seniorami – wiele osób uważa, że ZOO to punkt na mapie miasta, którego w żaden sposób nie można przegapić. Jeżeli chcemy poznać fascynujący świat zwierząt, to koniecznie musimy odwiedzić wrocławska placówkę zoologiczną.