Przyjazd do Wrocławia to pewność, że zawsze będziemy mieli co robić. Zawsze jest tutaj coś do zwiedzenia, ponieważ możemy pójść do Aquaparku lub zobaczyć Hydropolis – wystawę związaną z wodą. Jednak jak się okazuje, tak chętnie jak ludzie przyjeżdżają do tego miasta, tak równie chętnie z niego wyjeżdżają i to w konkretnych dniach.

Auto Stop Race 2019

W tym roku po raz dziesiąty odbędzie się wspaniały wyścig, który również wpisał się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych dla tego miasta. Auto Stop Race to wyścig, który polega na podróży parami do wybranego miasta w Europie tylko i wyłącznie autostopem. Z roku na rok zgłasza się coraz więcej chętnych osób. W pierwszej edycji udział wzięło w tym wyścigu 176 osób. W roku 2019 przewidziano już 1000 miejsc dla chętnych na to, aby ścigać się do greckiej wyspy Evia. Start uczestników przewidziano na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Meta w każdym roku jest w zupełnie innym miejscu. Uczestnicy tego autostopowego wyścigu podróżowali już do Walencji, Barcelony, Rimini, Rzymu i wielu innych miejsc.

Miłość do podróżowania

Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia jest wrocławski Klub Podróżnika BTI, który w ten sposób chce promować podróżowanie. Jazda autostopem jak się okazuje nie jest niczym złym i dzięki temu można przeżyć naprawdę wspaniałe przygody, w bardzo niskiej cenie. W końcu za jazdę autostopem nie płaci się żadnych pieniędzy lub naprawdę minimalne grosze. A można dojechać do naprawdę wielu miejsc, które do tej pory podziwialiśmy tylko na zdjęciach w sieci lub w innych miejscach.

Studenckie podróżowanie

Auto Stop Race to projekt, który z roku na rok ma nam coś ciekawego do przekazania. Misja pozostaje niezmienna – miłość do podróżowania, poznawania nowych miejsc. Klub Podróżników BTI w każdym ze swoich projektów podkreśla, że podróżowanie kształci, wnosi coś nowego do naszego życia. Cały wyścig jest projektem skierowanym typowo dla studentów. Jednak nie tylko wrocławianie mogą zapisać się na ten wyścig, ponieważ studenci z innych miast również mogą wziąć w nim udział. Jeżeli będziecie chętni na podróż w takim wyścigu, a nie będziecie mieli pary, to nie musicie się niczym przejmować. Na stronie organizatora https://autostoprace.pl/ w specjalnej zakładce znajdziecie Parownik – miejsce, gdzie możecie znaleźć inną chętną osobę do wzięcia udziału w tym największym wyścigu autostopowym na świecie.

Podróż z Wrocławia

Jeżeli więc nie boicie się wyzwań oraz kochacie podróżować to koniecznie zgłoście swoją chęć do udziału w tym jakże szalonym wyścigu. Już 27 kwietnia w tym roku wyruszy wyścig na grecką ziemię, gdzie na mecie czeka na Was również wspaniała impreza podsumowująca całe to wydarzenia z koncertami, wspólnym piknikiem. Finał całego wyścigu przewidziany jest na 3 maja 2019.