Baseny i parki wodne to jedne z licznych atrakcji, jakie dla swoich mieszkańców i turystów przygotowuje w tej chwili coraz więcej miast. Możliwość schłodzenia i kąpieli jest nieoceniona w upalne, letnie dni. Jednak większość basenów krytych oddana jest do dyspozycji mieszkańców także poza sezonem letnim. Aquapark jest miejscem szczególnym, w którym można nie tylko kąpać się, ale również doskonale się bawić!

Park wodny we Wrocławiu

Park wodny to nie lada gratka dla miłośników wody. Jest on obiektem całorocznym, który funkcjonuje na wrocławskim osiedlu Huby nieprzerwanie od 2008 r. Cały kompleks zajmuje powierzchnię ponad 3,5 m². W kompleksie basenowym każdy znajdzie coś dla siebie. Są baseny rekreacyjne i sportowe, są baseny wewnętrzne i zewnętrzne, są sauny, jest obszar, w którym mogą bawić się dzieci.

Nie jednym basenem żyje człowiek!

Ale siedmioma? Czemu nie! Aquapark we Wrocławiu to łącznie siedem różnego rodzaju basenów, o różnej głębokości oraz temperaturze wody. Odwiedzający wrocławski park wodny mogą zażywać kąpieli w basenach, w których temperatura wody waha się od 28,5 do 35 stopni! Najniższa temperatura to basen pływacki, o głębokości od 180 do 200 cm. Co ciekawe, projektanci aquaparku wyszli naprzeciw potrzebom również młodszych i niższych sportowców, wydzialając jeden z torów, w którym maksymalna głębokość wynosi 90 cm. Wewnątrz hali basenowej znajdują się ponadto: basen z falami, leniwa rzeka, wydzielona strefa dla dzieci (z brodzikiem i okrętem pirackim) oraz dwa baseny zewnętrzne: basen solankowy i basen rekreacyjny. Ponadto, na terenie obiektu funkcjonują również cztery jacuzzi.

Zjeżdżalnie

Kompleks basenowy w parku wodnym to oczywiście nie same baseny. W obiekcie znajdują się również zjeżdżalnie, krótsze i dłuższe, dzięki czemu każdy, niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Najdłuższą zjeżdżalnią we wrocławskim aquaparku jest Magic Eye, o łącznej długości 186 m! Niewiele krótsze są: Black Hole (104 m) oraz zjeżdżalnia multimedialna (100m). Ciesząc się atrakcjami, można również wypróbować zjeżdżalnię turbo oraz skocznię High-Fly. Dla najmłodszych przygotowane zostały zjeżdżalnia dziecięca o długości 10,5 m oraz ośmiometrowa zjeżdżalnia rodzinna.

Dodatkowe atrakcje

Baseny i zjeżdżalnie to nie jedyne atrakcje dostępne do dyspozycji odwiedzających. Specjalnie dla dzieci wydzielona została specjalna strefa basenowa, w której woda jest niezwykle ciepła (aż 36 stopni), a maksymalna głębokość to 90 cm. Dla tych, którzy lubią aktywność, w kompleksie basenowym uruchomiono siłownię oraz fitness. Wielkość tego sportowego obiektu jest imponująca, wewnątrz znajdują się 32 bieżnie, 14 orbitreków, 10 rowerów ćwiczeniowych oraz inne sprzęty przeznaczone do ćwiczeń, również siłowych.

Saunarium

Na szczególną uwagę zasługuje saunarium, w którym znajdują się różne sauny. 4 sauny fińskie, 3 łaźnie parowe, biosauny, łaźnia kamienna, sauna ziemna i fińska (z koloroterapią oraz aromaterapią), sauna infrared i 2 pokoje wypoczynkowe.

Oferta dodatkowa

Aquapark to również inne, dodatkowe atrakcje, dopasowane do potrzeb i oczekiwań odwiedzających. Nie tylko można się kąpać czy bawić, lecz także można rozwijać umiejętności pływackie pod okiem instruktorów na lekcjach pływania, można korzystać z zajęć aquafitness, masaży, zabiegów. Dostępna jest także strefa gastronomiczna, a dla najmłodszych istnieje możliwość zorganizowania niezapomnianych urodzin na hali basenowej!