Nowy cykl naszych wpisów na blogu. Będziemy polecali imprezy warte odwiedzenia w czasie weekendu. Wrocław w każdy weekend to ogromna oferta kulturalna, sportowa i rozrywkowa. Atrakcje Wrocławia są chyba niepoliczalne, musieliśmy dokonać ostrej selekcji. Poniższy wybór imprez jest oczywiście maksymalnie subiektywny, zależny wyłącznie od naszych gustów i upodobań. 

Atrakcje na weekend we Wrocławiu

Sobota 7 marca/niedziela 8 marca

Warsztaty w Humanitarium

Wiecie jak się robi krem? Dlaczego mydło się pieni i jak zrobić niepowtarzalną własną mieszankę, zdrową i jednocześnie przyjazną dla skóry? O tym wszystkim będzie można się przekonać już w tę sobotę w ramach Ogrodów Doświadczeń. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Humanitarium na Praczach Odrzańskich. Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę.

Wystawa kotów rasowych

W Hali Stulecia odbędzie się kilka imprez, między innymi Targi Mieszkań. My jednak polecamy odwiedziny w innej części. W sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć około 400 rasowych kotów z całej Polski i Europy. Poza podziwianiem piękności zwierząt będzie można obejrzeć specjalne pokazy wybranych ras, a także kupić wszelkie akcesoria związane z tymi zwierzętami. Wystawa czynna będzie w godzinach 10.00 – 18.00 w sobotę i niedzielę. Bilet normalny 10 złotych, ulgowy 7 złotych, rodzinny (2+2) 25 złotych.

Niedziela 8 marca

Solidarność według kobiet

Wrocław posiada bogatą i piękną historię walki z komunistycznym reżimem. Któż nie zna takich nazwisk jak Frasyniuk, Pinior czy Morawiecki? Co łączy tych trzech panów? Nie tylko walka z komunizmem, ale także bycie mężczyznami. Czy kobiety miały udział w powstaniu i działalności Solidarności? Okazuje się, że większy niż ktokolwiek z dzisiejszych polityków chciałby to przyznać.

Odkłamywanie rzeczywistości wzięły na siebie same kobiety. Nie było łatwo, bo pieniądze na film były zbierane w ramach crowdfoundingu, bez żadnych państwowych dotacji. W tę niedzielę, 8 marca przypada Dzień Kobiet i to właśnie w ten dzień odbędzie się prezentacja filmu, a po niej dyskusja. Więcej info na stronie wydarzenia na facebooku.

Koncert zespołu Obierek

Muzyka ludowa niejedno ma imię. Przekonuje nas o tym wrocławski zespół Obierek, którego będzie można zobaczyć na żywo już w tę niedzielę w klubie Wrocławskie Neony. Koncert rozpoczyna się o godzinie 20.00, wstęp wolny.

Muzyka zespołu Obierek nie daje się łatwo zaszufladkować. W ich utworach znajdziemy wpływy z wielu miejsc świata, dodatkowo wzmocnione elektronicznymi dźwiękami. Efekt jest naprawdę dobry, warto sprawdzić na własne uszy. Łączący różne style grania muzycy potrafią znaleźć wspólny język, dzięki czemu ich muzyka jest świeża i daleka od muzycznej sztampy.

Próbka tego, czego możemy spodziewać się podczas niedzielnego koncertu. Zaręczam, że na żywo jest znacznie, znacznie lepiej: