W dzisiejszych czasach zdecydowana większość żywności jest produkowana właściwie na sposób przemysłowy. Tego rodzaju produkty są powszechnie dostępne w atrakcyjnych cenach, jednak ich walory smakowe i odżywcze pozostawiają niekiedy wiele do życzenia. Dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że rośnie liczba osób poszukujących dobrej jakości produktów i towarów spożywczych. To właśnie z myślą o nich powstał wrocławski Bazar Smakoszy. Czego można się spodziewać odwiedzając to miejsce w niedzielne przedpołudnie? Atrakcji z całą pewnością nie brakuje.

Gdzie kupować?

Owoce i warzywa z supermarketu wyglądają doskonale. Umyte, popakowane w osobne worki lub pojemniki, o idealnych kształtach, jakie mogą kojarzyć się z ilustracjami znanymi z lektur dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na pozór wszystko jest wręcz idealne. Niestety, zbyt idealne wręcz. Tego rodzaju produkty nie mają ani odpowiednich wartości odżywczych, ich smak też pozostawia wiele do życzenia. Nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba ludzi poszukuje dobrej jakości. Idealnym miejscem na tego rodzaju zakupy jest właśnie wrocławski Bazar Smakoszy.

W tym miejscu znajdziesz nie tylko owoce i warzywa pochodzące z lokalnych, ekologicznych upraw. Przy okazji każdego wydarzenia bez trudu znajdziesz również producentów zdrowej żywności, od serów i pieczywa począwszy, poprzez wędliny, aż po piwa i inne wyroby alkoholowe.

Bazar Smakoszy to również szansa na poznanie innego rodzaju produktów, nie wytwarzanych lokalnie. Na stoiskach są reprezentowane towary pochodzące z całej niemalże Europy. Włoskie i holenderskie sery, francuskie i niemieckie wędliny, przysmaki z Grecji i Bałkanów – to wszystko możesz bez większego wysiłku znaleźć na stoiskach wydarzenia odbywającego się w budynkach dawnego Browaru Mieszczańskiego.

Poza produktami służącymi do tworzenia zdrowego i smacznego pożywienia w domowym zaciszu, wizyta na Bazarze Smakoszy oferuje również możliwość spróbowania gotowych już potraw, oferowanych na miejscu przez wielu wystawców. Co ważne, nie zawsze są to te same potrawy, nie zawsze również swoje dania oferują te same osoby, dlatego zwiększają się szanse na to, by zostać naprawdę zaskoczonym.

I właśnie ten element zaskoczenia, możliwość odkrywania, jest w idei wrocławskiego Bazaru Smakoszy sprawą najważniejszą. Warto zatem samemu przekonać się, po prostu poświęcając czas na wizytę w tym miejscu.