Przed nami ostatnie słoneczne, jesienne dni, które wciąż rozpieszczają wysokimi temperaturami. Warto spędzić je korzystając z pogody na jednym z wrocławskich beach barów. W ostatnich latach takie przybytki zapełniły brzegi Odry, gwarantując klimatyczny wypoczynek pod chmurką.

Hot Spot

Listę otwiera największy beach bar nie tylko we Wrocławiu, ale też na Dolnym Śląsku – Hot Spot. Liczy aż 15 tys. km kwadratowych, na których znalazła się przestrzeń na szereg aktywności i rozrywek. Mamy więc strefę chilloutu z leżakami, otoczoną przez kilka barów serwujących rozmaite trunki, czy strefę koncertową z wielkoformatową sceną, pod którą latem fani muzyki bawią się w niemal każdy weekend. Na Hot Spocie można również uprawiać siatkówkę plażową, wziąć udział w zajęciach jogi lub innych organizowanych na tym terenie przez podmioty zewnętrzne. Do tego dochodzi spora strefa gastro pełna foodtrucków. Plażę Hot Spot znajdziecie pod adresem Wejherowska 34, w pobliżu Mostu Millenijnego i Hali Orbita.

Zazoo Beach Bar

Nieco osobliwa nazwa tej miejscówki jest nieprzypadkowa – ten beach bar mieści się tuż za murami wrocławskiego zoo. Na jego terenie wzrok przyciąga duży, kontenerowy bar, na którego dachu podczas weekendowych imprez królują DJ-e. Z ulubiony trunkiem w ręku rozgościć się można na leżakach lub przy stolikach wykonanych z palet, wychodzących na płynącą tuż obok rzekę Odrę. Zazoo posiada też osobną strefę gastronomiczną, w której można zaopatrzyć się między innymi w pizzę, burgery czy lody prosto z foodtrucków. Plaża mieści się pod adresem Wybrzeże Wyspiańskiego 39 E.

Forma Płynna

Jako jedyna we Wrocławiu, ta plaża miejska zaprasza nie na piasek, ale zieloną łąkę. Parasole zastępują tu korony drzew, a relaksu zażyć można także na hamaku. Otoczenie gwarantuje relaks, a bar napoje i przekąski. Nie zabrakło też atrakcji dodatkowych. Latem do Formy Płynnej wpadać można na koncerty, wieczorki muzyczne czy literackie bądź warsztaty. Dodatkowo, na terenie beach baru przewidziano też strefę dla najmłodszych. Zieloną plażę z widokiem na Most Grunwaldzki znaleźć można pod adresem Wybrzeże Wyspiańskiego 20.

Prosto z Mostu

Przenosimy się na północ miasta, gdzie lokalsów i nie tylko przyciąga Prosto z Mostu beach bar. Gdy powstawał, był jedynym, który oferował nie tylko wypoczynek nad wodą, ale też kąpiele we własnym basenie. W pobliże Mostów Warszawskich warto wpaść z rodziną, bo tutejsza strefa zabaw dla najmłodszych jest imponująca. Obok niej i strefy relaksu, na terenie beach baru znalazło się też boisko do siatkówki oraz duży ekran, na którym można śledzić sportowe imprezy. Do tego zestawu dodajmy pizzę z pieca opalanego drewnem i przepis na udane, letnie popołudnie gotowy. Adres beach baru to ul. Pasterska 1.

Marina Kleczków

Nieopodal, pod adresem Pasterska 2, mieści się jeden z najnowszych wrocławskich beach barów: Marina Kleczków. Wyróżnia ją zaplecze architektoniczne, które stanowi odrestaurowany budynek przedwojennej pływalni Różanka. W jego wnętrzach znalazło się miejsce nie tylko na bary, ale także przestrzenie dla uczestników weekendowych potańcówek. To nie koniec akcentów retro – leżaki nad rzeką zdobi charakterystyczny wzór białobłękitnych pasków. Nad Odrą znalazła się też niewielka scena na różnego typu występy, od stand-upu po koncerty.