Aby zobaczyć Wrocław, wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. W stolicy Dolnego Śląska do dyspozycji mamy również wiele miejsc, których zwiedzanie jest całkowicie darmowe. Gdzie warto się wybrać?

Wiele miejsc we Wrocławiu, które na co dzień są płatne, w wybrane dni w tygodniu czy w miesiącu nie pobierają dodatkowych opłat. Oprócz nich jest też pełna gama punktów, które są darmowe przez cały czas. Przedstawiamy listę miejsc we Wrocławiu, które można odwiedzić bez ponoszenia dodatkowych kosztów – jest ich całkiem sporo!

 

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Do Muzeum Narodowego możemy wejść na wystawy stałe bezpłatnie w soboty. W pozostałe dni ceny biletów normalnych wynoszą aż 20 złotych. Wystawy czasowe są dodatkowo płatne.

 

Muzeum Architektury

Wstęp wolny w środy.

 

Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Wstęp bezpłatny w każdą sobotę.

 

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Wstęp wolny w godzinach otwarcia.

 

Muzeum Historyczne w Pałacu Królewskim

Wstęp wolny na wystawy stałe.

 

Muzeum Sztuki Cmentarnej

Wstęp wolny w czwartki.

 

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu

Wstęp wolny na wystawy stałe.

 

Muzeum Archeologiczne

Wstęp wolny na wystawy stałe.

 

Muzeum Militariów

Wstęp wolny na wystawy stałe.

 

Muzeum Współczesne Wrocław

Wstęp wolny na stałe ekspozycje.

 

Muzeum Wojsk Lądowych

Wstęp bezpłatny w niedzielę.

 

Zwiedzaj za darmo z biletem do Panoramy Racławickiej!

Bilet do Panoramy Racławickiej upoważnia również do bezpłatnego zwiedzania wrocławskiego Muzeum Narodowego oraz Muzeum Etnograficznego. Bilet należy wykorzystać do końca roku, w którym go zakupiliśmy. Ponadto w ciągu siedmiu kolejnych dni od jego zakupienia można za darmo odwiedzić jedną z wystaw stałych w Muzeum Sztuki Współczesnej – Pawilonie Czterech Kopuł.

 

Oprócz tego wiele muzeów oraz innych obiektów we Wrocławiu przygotowuje specjalne promocje oraz obniżki dla zwiedzających. Bilety pozwalają na uzyskanie obniżek do innych obiektów, na przykład przy wykupieniu biletów do wrocławskiego Zoo. Na obniżki mogą liczyć również dzieci i młodzież, emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne, a także studenci. Wiele obiektów pozwala też na uzyskanie rabatów z Wrocławską Kartą Dużej Rodziny – to najlepszy wybór dla osób chcących pozwiedzać Wrocław razem z najbliższymi.

 

Zatem zwiedzanie Wrocławia wcale nie musi być bardzo drogie – wystarczy wiedzieć, kiedy poszczególne muzea i inne obiekty są dostępne bez dodatkowych opłat. Wiele z nich zapewnia też darmowe zwiedzanie wystaw stałych – jeśli będziemy chcieli wziąć udział w wystawach czasowych, będziemy musieli zakupić bilet.