Dolnośląski Targ Rolny to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, Poznaj je. W świecie fastfoodów i żywności przetworzonej dobrze jest się zatrzymać i przyjrzeć jedzeniu, które trafia na Twój talerz. Zamiast wybierać niezdrowe produkty, lepiej korzystać z dobrodziejstw lokalnych przedsiębiorstw oferujących zdrową żywność. Takie produkty znajdziesz na Dolnośląskim Targu Rolnym. Spójrz na czym polega to wydarzenie i co możesz na nim znaleźć. Zapraszamy na Dolnośląski Targ Rolny

 

Dolnośląski Targ Rolny – regionalna żywność na wyciągnięcie ręki

Dolnośląski Targ Rolny produkty - oksymelDolnośląski Targ Rolny to aż 30 stoisk oferujących regionalną żywność. Można znaleźć na nim liczne przetwory, warzywa, zdrowe kiszonki, miody, owoce czy soki. Znajdzie się też coś dla miłośników wędlin i mięs oraz wytworów rzemieślniczych. Dolnośląski Targ Rolny rozpoczął się w lutym 2020 roku i odbywa się regularnie we Wrocławiu przy ulicy Zwycięskiej 8, organizatorem jest Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.  Co dwa tygodnie w sobotę można nabyć produkty od regionalnych producentów i z lokalnych gospodarstw. Wystarczy znaleźć pasującą datę i pojawić się na Dolnośląskim Targu Rolnym w wybraną sobotę między godziną 9 a 13.

Co można znaleźć na Dolnośląskim Targu Rolnym

Dolnośląski Targ Rolny przetworyDolnośląski Targ Rolny to miejsce wyjątkowe, obfitujące w produkty regionalne wysokiej jakości. Wśród wystawców znaleźć można na przykład Jagodowe Pole, czyli smaczne przetwory z borówki amerykańskiej oraz konfitury i octy, a w sezonie również świeże owoce. Smaczne przetwory można znaleźć również, korzystając z dobrodziejstw Gospodarstwa Rolnego A.S Mrozik ze Strzegomia. Ten wystawca oferuje liczne soki i octy – począwszy od soku z kapusty kiszonej i ogórków kiszonych, przez zakwas z buraka i różnorodne octy – pomidorowy, owocowy, truskawkowy czy jabłkowy.

Dolnośląski Targ Rolny – niektórzy wystawcy

Dolnośląski Targ Rolny serPoszukujący ciekawych wyrobów z dyni znajdą coś dla siebie w Dyniowym Zakątku pochodzącym z Olszan. To miejsce, w którym dynia gra pierwsze skrzypce. Można tu zakupić dynię, olej z pestek dyni, mus dyniowy, pastę dyniową, pasztet dyniowy, a nawet ciasto dyniowe. Fani serów znajdą coś dla siebie w Wańczykówce z Krzeszowa. Można tu zakupić sery owcze, kozie oraz krowie. Natomiast miłośnicy ziół powinni odwiedzić Lawendową Sowę Plantację Lawendy z Lutomi Górnej. Miejsce to oferuje kwiaty, sadzonki, bukiety, wianki, susz – wszystko to wykonane z lawendy oraz ziół pochodzących z własnej uprawy oraz gospodarstwa. Można tu też znaleźć herbatki, syropy, hydrolaty, ciastka, a nawet wyroby rękodzielnicze. Dolnośląski Targ Rolny to ciekawe miejsce dla wszystkich fanów regionalnych produktów i wyrobów. Warto wybrać się tam chociaż raz.