Ferie zimowe to wyjątkowy czas, na które czeka każde dziecko w wieku szkolnym. Dwutygodniowa przerwa to doskonały sposób na odpoczynek i regenerację sił, tak potrzebnych aby sprostać chwilami na pewno trudnym obowiązkom szkolnym. W tym roku, ferie zimowe w województwie dolnośląskim przypadają w okresie od 28.01 do 10.02.

Wyjeżdżamy!

Dla części osób ferie to czas wytchnienia od obowiązków w ogóle, czas na zmianę otoczenia. Czasem rodzice, jeśli mają taką możliwość, wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na kilka dni na narty czy w inne miejsce, aby odpocząć. Ci, którzy nie mają szans na urlop w pracy, decydują się na wysłanie swoich pociech na zimowisko. Ciekawe rozwiązanie, szczególnie, że wiele firm wręcz prześciga się w przygotowywaniu oferty tak, aby zachęcić dzieci oraz rodziców. Jednak warto pamiętać, że takie zimowe kolonie zazwyczaj wiążą się z niemałym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić

Ferie w mieście

Jeśli nie wyjeżdżamy to nic strasznego. We Wrocławiu, podczas zimowych ferii szykuje się wiele atrakcji dla tych małych i nieco starszych, więc nikt nie powinien się nudzić. Sprawdźmy, co w tym roku przygotowano we Wrocławiu!

Półkolonie w Fikołkach!

Fikołki to sala zabaw we Wroclavii, w której podczas ferii organizowane są półkolonie dla dzieci od 5 roku życia. Program jest bardzo różnorodny, zajęcia kulinarne, plastyczne, zabawy z lego, szaleństwo na konstrukcji, ale także wycieczki oraz zabawy na śniegu.

Mały geniusz

To oferta przygotowana przez jedną z wrocławskich szkół podstawowych. Program podzielony jest na bloki tematyczne, z którymi związane będą zajęcia. Będzie artystycznie (pantomima, teatr, warsztaty aktorskie i lalkarstwo, ale także warsztaty kulinarne, malowanie czy muzykoterapia). W ramach nauk ścisłych szykuje się równie ciekawie: astronomia, szachy, kosmos, programowanie czy pierwsza pomoc oraz wiele innych. Organizatorzy nie zapomnieli o rozwijaniu umiejętności humanistycznych (rozwijanie umiejętności związanych z wystąpieniami publicznymi, kreatywnością, dziennikarstwem itp.) oraz ruchowych.

Akademia nauki

To oferta skierowana dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Tegoroczne zajęcia organizowane są wokół tematu “Minecraft czy Youtube?”. Będzie zatem technicznie. Laboratoria i warsztaty związane z elektroniką, kosmosem, maszynami oraz ciekawe eksperymenty. Dzieci będą uczyć się także, w jaki sposób można tworzyć własne animacje. A w ramach rozrywki i odpoczynku, zaplanowano także kręgle, trampoliny oraz kino!

Akademia Młodego Kucharza

To doskonała oferta dla miłośników kuchni. Jeśli dziecko lubi pomagać w przygotowywaniu posiłków, pieczeniu i ogólnie- lubi spędzać czas w kuchni, to doskonale odnajdzie się na tych półkoloniach. Są to warsztaty dedykowane dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, organizowane przez Akademię Młodego Kucharza. Wbrew pozorom, w Akademii nie tylko się gotuje. Organizatorzy przewidują również wiele zabaw na świeżym powietrzu i zabawy na śniegu.

Kreatywne ferie

Organizowane są przez Studio Rosochate. Na warsztaty plastyczne można zapisać dzieci nieco starsze. Jedna grupa to młodzież w wieku 15-18 lat, a druga – to już osoby pełnoletnie. Podczas warsztatów miłośnicy rysunku będą mogli rozwijać swój talent. Organizatorzy zapewniają, że warsztaty będą intensywne, a uczestnicy będą mieli możliwość poznać wyjątkowe techniki rysunku.