Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to inicjatywa, z którą spotykamy się już po raz 27. Tak, tak, to już ponad ćwierć wieku Fundacja wraz z jej założycielem, Jurkiem Owsiakiem, organizuje zbiórkę środków na pomoc najmłodszym. Dotychczas, dzięki wsparciu fundacji wyposażono wiele oddziałów dziecięcych w Polsce. Głównym celem akcji jest pomoc tym najmniejszym, najmłodszym. To dzięki sprzętowi, który zakupiła Wielka Orkiestra, wielu wcześniaków miało szansę, aby zawalczyć o życie.

Wielki Finał

Każdego roku, jeszcze w styczniu odbywa się wielki finał orkiestry. Tego jednego, jedynego dnia w roku, w wielu miastach Polski chodzą wolontariusze, którzy do specjalnych puszek WOŚP zbierają środki na leczenie najmłodszych. Każdego roku poza zbiórką organizowane są także koncerty i inne imprezy okazjonalne, licytacje, podczas których można kupić przedmioty należące np. do sławnych wokalistów, muzyków, sportowców itp. Oczywiście cały dochód z licytacji przekazywany jest na konto fundacji, a następnie przekazywana na pomoc dzieciakom. Tegoroczny finał odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Środki zebrane w tym roku przeznaczone będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, w których pomoc uzyskują dzieci najciężej chore, które wymagają  szczególnie intensywnej i dokładnej diagnostyki. Takich placówek w Polsce jest około 50. W tym roku głównym mottem orkiestry jest hasło: “Pomaganie jest dziecinnie proste”.

Wielki Finał we Wrocławiu

Również Wrocław intensywnie przygotowuje się do Wielkiego Finału. Co więcej, imprezy towarzyszące towarzyszyć będą wrocławianom przez cały weekend. Wystawy i różnorodne imprezy zaplanowane zostały w dniach 11-13. 01. 2019. Dla tych, którzy cenią sobie aktywność fizyczną, doskonałą propozycją może okazać się Bieg Tyłem, pod hasłem “Policz się z cukrzycą”. Natomiast koncerty zaplanowane w ramach finału odbędą się aż na trzech scenach: w Starej Piwnicy (ul. Krupnicza), w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego) oraz na placu Nowy Targ.

Światełko do nieba!

Tradycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jej znakiem charakterystycznym jest tzw. Światełko do Nieba. O co właściwie chodzi? Otóż we wszystkich miastach w Polsce, o godzinie 20.00, na zakończenie tego wyjątkowego dnia, puszczane są światełka do nieba. Nie inaczej będzie we Wrocławiu. Dla sceptyków dodamy, że światełko do nieba będzie, ale w nieco innej postaci. Nie będzie klasycznych fajerwerków, żeby nie stresować naszych czworonożnych przyjaciół. Co w takim razie zobaczymy? Dowiemy się już niebawem, podczas Wielkiego Finału!