Nie tylko w okolicy Wrocławia pojeździć można na nartach i desce. Doskonałe warunki, różnorodność tras narciarskich i dobrze rozwinięta infrastruktura dla miłośników sportów zimowych to jest to, co wiele osób przyciąga w Karkonosze. Gdzie warto się wybrać?

Karkonosze

Nie ma wątpliwości, że najlepsze trasy narciarskie znajdują się w Karkonoszach. Jednak wyprawa na narty wymaga rezerwacji nieco więcej czasu niż poprzednie opcje. Dlaczego? Oczywiście chodzi o odległość. Karkonosze znajdują się nieco dalej od Wrocławia niż poprzednie kompleksy i warto wziąć to pod uwagę planując wyjazd. Gdzie jeździć w Karkonoszach?

Kompleks Śnieżnika

W jego skład wchodzi oczywiście wspomniana już Czarna Góra. Ale to nie wszystko. W kompleksie Śnieżnika znajdują się również inne, bardzo przez narciarzy cenione stacje narciarskie:

  • Stacja Narciarska Kamienica
  • Lądek Zdrój.

W Kamienicy ceny biletów nie są odstraszające. Do wyboru są bilety kilkugodzinne, wieczorne oraz rodzinne, a dzieci poniżej szóstego roku życia, gdy znajdują się pod opieka osoby dorosłej płacą za bilet tylko 1 zł. Możliwy jest także zakup biletów kilkudniowych, co jest doskonałą ofertą dla tych, którzy planują dłuższy wyjazd na narty. Szczegółowe informacje dotyczące cen i wariantów biletów można znaleźć na stronie stacji narciarskiej http://www.snkamienica.pl/cennik-zima.

Równie bogatą ofertę ma dla miłośników zimowego szaleństwa Lądek Zdrój. Karnety poranne, rodzinne czy czasowe, a także punktowe i wielodniowe. Zatem każdy może tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu, a w ramach stacji narciarskiej funkcjonują szkoły nauki jazdy na nartach.  Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z oferty w Lądku Zdroju podpowiadamy- warto zaglądnąć na stronę https://www.narty.ladek.pl/ i sprawdzić jakie warunki czekają na nas na stoku.

Szklarska Poręba

Bardzo cenionym miejscem, szczególnie przez turystów, jest Szklarska Poręba. W Szklarskiej dostępnych jest aż 5 nartostrad, a wielość kolei narciarskich jest wręcz imponująca. Niewątpliwym atutem są tu bardzo zróżnicowane trasy narciarskie, biegnące wyjątkowym górskim masywem Szrenicy. Zróżnicowany jest także stopień trudności wybranych tras, od łatwej do bardzo trudnej. Cennik jest bardzo zróżnicowany, więc warto zaglądnąć wcześniej na stronę, żeby wiedzieć, który z nich wybrać. Na stronie http://sudetylift.com.pl/zima/cennik/ znajduje się także widok z kamery online, dzięki czemu można na własne oczy zobaczyć, jakie warunki narciarskie panują w danym momencie.

Polana Jakuszycka

Jakuszyce, to jeśli analizować obszar administracyjny- to dzielnica Szklarskiej Poręby, która słynie przede wszystkim z narciarstwa biegowego. Jest to nieco inny sposób na spędzanie czasu na nartach, cieszący się coraz większą popularnością. Tras biegowych jest dużo, o różnej długości i stopniu trudności.

Świeradów Zdrój

To miejsce, w którym można pojeździć na nartach, na desce, ale i dla miłośników narciarstwa biegowego. Wybierając się do Świeradowa warto zaglądnąć na stronę Ski Sun https://skisun.pl/ i poznać szczegółową ofertę kompleksu. W Świeradowie znajduje się także szkółka narciarska, a dla tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu. Trasy biegowe to istny raj dla narciarzy, to łącznie 2,5 km, a trasy są oświetlone, dzięki czemu można jeździć o różnych porach.