Uwielbiasz przedmioty z duszą, które są jedyne w swoim rodzaju? W takim przypadku na polowanie na te najciekawsze można wybrać się również we Wrocławiu. Sprawdź razem z nami, jakie giełdy staroci warto odwiedzić, aby znaleźć dla siebie coś interesującego!

 

Na giełdach staroci można wyszperać naprawdę wiele ciekawych rzeczy – stare meble, które po renowacji będą wyglądać naprawdę oryginalnie, różnego rodzaju dekoracje do domu, przedmioty kolekcjonerskie takie jak numizmaty czy militaria, stare zabawki, ubrania sprzed lat. Możemy też zakupić na nich rękodzieło czy biżuterię, a to tylko parę propozycji.

 

Giełda staroci na Gnieźnieńskiej

Giełda Staroci, która odbywa się pod adresem ul. Gnieźnieńska 6-8. Spora giełda, na której można znaleźć wiele różnych staroci. Są to między innymi zabytkowa broń, antyczne meble, obrazy, porcelana, sztućce, przedmioty artystyczne, biżuteria, przedmioty wyposażenia domu, elementy stroju jak kapelusze, rękawiczki. Znajdziemy też na niej stare miednice, balie, zabawki, przedmioty kolekcjonerskie – numizmatyczne, filatelistyczne, a to tylko kilka z nich.

 

Giełda czynna w ostatni czwartek – sobotę miesiąca od godz. 6:00 w czwartek do godz. 14:00 w sobotę. Wstęp 2 zł (dzieci do 14 lat bezpłatnie).

 

Giełda staroci pod Iglicą

Druga popularna giełda staroci odbywająca się we Wrocławiu to giełda pod Iglicą. Odbywa się pod adresem ul. Wystawowa 1 (Hala Stulecia). W sprzedaży znajdziemy między innymi antyki takie jak meble, stare lampy, porcelanę, szkło, sztućce, obrazy. Możemy wypatrzeć też takie przedmioty jak biżuteria, obrazy. Na giełdzie swoje dzieła wystawiają również artyści.

 

Terminy na rok 2017: 28 i 29 styczeń; 25 i 26 luty; 18 i 19 marzec; 29 i 30 kwiecień; 20 i 21 maj, 24 i 25 czerwiec; 08 i 09 lipiec; 12 i 13 i 27 sierpień; 23 i 24 wrzesień; 28 i 29 październik; 25 i 26 listopad;16 i 17 grudzień. Czynna w godz. 8.00-16.00, wstęp wolny.

 

Wobec tego wtedy, gdy lubisz przedmioty z duszą, warto zajrzeć na wrocławskie giełdy staroci – można znaleźć na nich prawdziwe perełki w niskich cenach!