Hotel Monopol jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych hoteli działających we Wrocławiu. Został wybudowany w 1892 roku w stylu neobarokowym na miejscu dawniej zajmowanym przez klasztor.

Hotel Monopol we Wrocławiu

W zabytkowym obiekcie znajduje się 107 pokojów oraz 14 apartamentów wyróżniających się unikatowym wystrojem. Przez lata zatrzymywały się tutaj znane gwiazdy muzyki, kina czy teatru. Wśród nich między innymi malarz Pablo Picasso, reżyser Pedro Almodovar, aktor Pierce Brosnan, muzyk David Gilmour i członkowie zespołu Queen.

Na przełomie wieków XIX i XX Hotel Monopol zaliczał się do jednych z najbardziej luksusowych hoteli w Europie. Luksusowe aranżacje oraz stylowa architektura sprawiły, że stał się także jedną z wizytówek miasta. Część hotelowa obiektu przetrwała bez większych uszkodzeń II wojnę światową. Po niej hotelem zarządzało przedsiębiorstwo państwowe Orbis. Na początku XXI wieku Hotel Monopol przeszedł gruntowy remont, ale nadal zachował swój unikatowy, secesyjny charakter.

Wyjątkowy hotel do dziś

Dzisiaj Hotel Monopol Wrocław to 5-gwiazdowy obiekt zlokalizowany w centrum Wrocławia. Oprócz komfortowych noclegów oferuje wyśmienite dania w swojej restauracji i zaprasza do relaksu w klimatycznym Spa. Jest również miejscem organizacji konferencji i bankietów.

 
Wrocław 2011 028