Zaczął się grudzień. A wraz z nim wiele osób zaczyna odliczać czas do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci czekają już na ubieranie choinki i upragnione, wymarzone prezenty. Dorośli planują wieczerzę Wigilijną i powoli myślą o gruntownych porządkach.  Wszyscy przygotowują się do świąt. Ale zanim usiądziemy z najbliższymi przy jednym stole, zanim podzielimy się opłatkiem i zaśpiewamy ulubione kolędy- dzieci szykują mikołajkowe listy i wyglądają prezentów. Przed nami – Mikołajki!

To wyjątkowy dzień. Święty Mikołaj odwiedza dzieciaki w domach, szkołach, przedszkolach.. Często jest też obecny w centrach handlowych czy na rynkach dużych miast. W wielu miejscach organizowane są różnego typu imprezy dla dzieci z udziałem Mikołaja. Co czeka na nas we Wrocławiu?

Imieniny Mikołaja

W ten szczególny dzień we Wrocławiu organizowanych jest wiele uroczystości i imprez. Świętowanie będzie huczne i bardzo różnorodne. Każdy, bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania powinien znaleźć coś dla siebie. Niektóre z nich nie ograniczają się wyłącznie do 6. grudnia, lecz będą trwać dłużej. Część mikołajkowych imprez zaplanowanych zostało już na weekend 1-2.12.

Bieg Mikołajów

Już w niedzielę, 2. 12 we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowy bieg Mikołajów. Inicjatywa tego biegu jest piękna, gdyż jest to bieg charytatywny. Każdy, kto weźmie udział w biegu stanie się św. Mikołajem i pomoże potrzebującym dzieciom. Poza biegiem uczestnicy mogą liczyć na wspaniale spędzony czas. Będzie wspólne kolędowanie, a także różne gry i zabawy. Będzie wesoło!

A co wybrać 6.12?

Również w same mikołajki wybór jest duży. Wiele miejsc organizuje szczególne i tematyczne imprezy dla dzieci, na których najczęściej liczba miejsc jest ograniczona, więc warto spieszyć się z rezerwacją. Jednym z takich miejsc jest CK Agora, w której odbędą się warsztaty o smaku i zapachu pierników. Podczas warsztatów dzieci będą miały możliwość lepienia i ozdabiania wyjątkowych, piernikowych witraży.  Pierniki będą wykonywane z ciasta zrobionego na podstawie tradycyjnego przepisu. Będzie pachnąco i pysznie!

Wrocławski Rynek!

Jak Mikołajki, to nie można ominąć również Rynku Głównego, gdzie tego wyjątkowego dnia nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki! Już o godzinie 17.30 na rynku pojawi się wyjątkowy gość. Sam Święty Mikołaj! Tego wyjątkowego gościa z dalekiej Laponii powita oczywiście prezydent miasta. Po uroczystym przywitaniu, Mikołaj uda się do specjalnie przygotowanego Domu Świętego Mikołaja. Gdzie szukać domku? Tuż obok pięknej i wyjątkowej wrocławskiej choinki. To właśnie wtedy, po wypowiedzeniu specjalnego zaklęcia, uruchomią się światełka na świątecznym drzewku. Wraz z Mikołajem, na wrocławski rynek przybędą również elfy, bardzo przyjazne istoty, które pomagają świętemu Mikołajowi. Tego dnia, gdy choinkę rozświetlą już piękne światełka, elfy pomogą Mikołajowi w poczęstunku i obdarują najmłodszych smakołykami.