Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2018. Wrocław jako miasto bardzo dobrze rozwinięte w każdym kierunku, posiada ogromną ilość wiernych fanów. Ludzie z radością przeprowadzają się do tego miasta, wiedząc, że na każdym kroku spotkają swoją inspirację. Na co dzień spotyka się wielu turystów, którzy są zachwyceni jego budownictwem, a przede wszystkim zabytkami. Miasto bogate jest w tradycje, zwyczaje i ogrom specjalnych wydarzeń kulturowych, więc praktycznie każda osoba, która zawita do Wrocławia znajdzie coś dla siebie w nawet kilku wspaniałych odsłonach.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2018

Dla ogromnych miłośników literatury powstały Wrocławskie Targi Dobrych Książek, jest to wydarzenie, które posiada dwudziestosześcioletnią tradycję. Swój początek miało podczas ogólnopolskich Spotkań Wydawców Dobrej Książki. Nie bez powodu targi odbywają się pod koniec roku, bowiem mają one na celu podsumowanie całego literackiego roku w Polsce. Większość genialnych wydawców z całej Polski pojawia się w jednym miejscu, przez co panuje wspaniała i miła atmosfera. Fani dobrej książki mogą w końcu spotkać swoich ulubionych autorów. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 29 listopada – 2 grudnia w Hali Stulecia przy ulicy Wystawowej 1.

Wrocławski Dom Literatury

W tym roku organizatorem Targów Dobrych Książek, jest Wrocławski Dom Literatury, który powstał w 2016 roku. Instytucja została powołana w celu promocji literatury i czytelnictwa. W dzisiejszych czasach, gdzie głównie rządzi elektronika, jest to bardzo ważna misja. Dodatkowo Dom Literatury jest miejscem spotkań pisarzy, czytelników, wydawców i tych, dla których literatura to bardzo ważna część ich życia.

Gra miejska

Wydawać się może, że Wrocławskie Targi Dobrych Książek to spotkanie, podczas, którego głównym tematem są książki. Oczywiście jest to prawdą, ale oprócz spotkań z pisarzami można zainteresować się tam jeszcze innymi atrakcjami. Na targach odbędą się liczne, tematyczne warsztaty oraz wykłady. Dla ludzi lubiących zabawę zorganizowana zostanie gra miejska oraz liczne konkursy. Po raz drugi przy Targach Dobrych Książek odbędą się Targi Wszystkiego Dobrego – strefa designu, sztuki i mody, czyli ogromna ilość polskich projektantów pojawi się w tym samym miejscu w tym samym czasie. Będzie można zobaczyć ręcznie wykonywaną biżuterię, ceramikę, plakaty czy grafiki. We Wrocławiu nie jest to zdumieniem, że takie wydarzenia się przeplatają, ponieważ obie są sztuką samą w sobie. Fani książek często równocześnie są fanami projektantów i autorów unikatowych przedmiotów.

Salon Zdobywców

Nową atrakcją na rok 2018 jest spotkanie w klubie Proza, który znajduje się na wrocławskim rynku. Będzie to cykl spotkań z laureatami polskich nagród literackich z tego roku. Przez kilka dni będą prowadzone rozmowy z wyróżnionymi mistrzami literatury, co też będzie dobrą okazją do ich poznania. Na miejscu a pewno znajdzie się czas na autograf czy zdjęcie, a zmiana lokalizacji doda wycieczkowego uroku dla tych kilku dni. Ten wieczorny program „Salon Zdobywców” będzie całkowicie darmowy i dostępny dla każdego.