Wrocław to nie tylko doskonałe miasto do życia dla młodszych, ale również dla seniorów. Do dyspozycji emerytów jest pełna gama ciekawych atrakcji, a także programów wspierających ich zdrowie i aktywizację.

 

Wrocławskie zabytki, muzea i galerie sztuki

Główne atrakcje Wrocławia, czyli jego zabytki, muzea oraz galerie sztuki zapraszają wszystkich – bez ograniczeń wiekowych. Wyjątkowe kościoły o wielowiekowej historii, muzea wypełnione bezcennymi dziełami oraz eksponatami to doskonałe miejsca, aby zapoznać się bliżej z dziejami miasta oraz kulturą.

 

Zoo i Afrykarium

Doskonały wybór na spacer – wrocławskie Zoo to doskonałe miejsce do wypoczynku pośród cieni drzew. Warto także odwiedzić jeden z nowszych obiektów, czyli Afrykarium, w którym możemy przypatrzeć się florze i faunie z terenów Afryki.

 

Aquapark

Doskonałym miejscem dla seniorów jest również aquapark. To idealny wybór pozwalający na połączenie w jedno wypoczynku oraz aktywności fizycznej, która również jest bardzo ważna u seniorów. Wrocławski aquapark przygotował dla swoich starszych gości wiele ciekawych propozycji, między innymi zajęcia aquafitness, baseny rekreacyjne, sauny, zajęcia fitness oraz siłownię.

 

Na szczególną uwagę zasługuje halodarium, w którym unosi się mgiełka solna posiadająca prozdrowotne właściwości – wzmacnia odporność, poprawia działanie układu oddechowego oraz przemianę materii. Drugim wartym uwagi obiektem we wrocławskim aquaparku jest tepidarium, w którym możemy skorzystać z terapii ciepłem – wspomaga działanie układu krążenia i polecane jest w bólach stawów i kręgosłupa.

 

Oprócz aquaparku na seniorów we Wrocławiu czeka również wiele innych obiektów sportowych.

 

Dni Seniora we Wrocławiu

Wrocław jest również miejscem organizacji Dni Seniora, które odbywają się od 2009 roku na przełomie września i października. Przygotowywane jest przez Wrocławskie Centrum Seniora wraz z partnerami. W trakcie wydarzenia ma miejsce również słynny Marsz Kapeluszy. Organizowane są również różne warsztaty dla seniorów, koncerty, spotkania.

 

To tylko kilka propozycji przeznaczonych dla seniorów we Wrocławiu, ponieważ atrakcji jest tutaj znacznie więcej. Oprócz zabytków, obiektów sportowych czy muzeów mamy również do wyboru wiele ciekawych wydarzeń skierowanych właśnie do emerytów. To doskonała okazja nie tylko do dobrej zabawy czy poszerzenia horyzontów, ale również do zawarcia nowych znajomości.

 

Więcej informacji dotyczących ofert dla seniorów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej miasta pod adresem: https://www.wroclaw.pl/dla-seniorow.