Z psiakiem do kawiarni? Dlaczego nie! Warto jednak poszukać obiektu, gdzie zwierzę będzie mile widziane. Teraz to jeszcze łatwiejsze, ponieważ we Wrocławiu możemy również odwiedzać lokale oznaczone naklejkami „Pets Welcome”.

Zwierzęta w restauracjach, kawiarniach, sklepach i w innych miejscach wcale nie dziwią. Co więcej, w wielu punktach są również mile widziane! Właśnie dlatego także we Wrocławiu zaczęto oznaczać je specjalną naklejką z napisem „Pets Welcome”.

 

Zwierzęta mile widziane

Wiele osób mających psy, a także inne zwierzęta zastanawia się, czy może odwiedzać takie miejsca jak restauracje czy kawiarnie. Zwykle wystarczy zapytać, ale przy planowaniu wyjścia nie zawsze mamy także możliwość. Teraz, dzięki nowemu programowi organizowanemu we Wrocławiu, właściciele czworonogów mogą bez problemu dowiedzieć się, gdzie drzwi otwarte są również dla ich pupili.

 

Lokale, które pozwalają na odwiedziny wraz z psiakiem, znajdują się w całym Wrocławiu. Ich adresy możemy znaleźć już teraz na stronie internetowej https://www.wroclaw.pl/wroclaw-akcja-znakowania-miejsc-przyjaznych-zwierzetom. Do dyspozycji mamy między innymi kawiarnie, restauracje, pizzerie, sklepy, miejsca noclegowe, centra kultury i sportu.

 

Wygodna w użyciu mapa pozwala na sprawdzenie, w których lokalach nie zostaniemy wyproszeni ze zwierzęciem, a nawet nasz pupil będzie mógł skorzystać z dodatkowych udogodnień dla siebie, na przykład z zimnej wody w ciągu ciepłego dnia, aby się ochłodzić.

 

Akcja „Pets Welcome” już teraz zyskała sobie duże zainteresowanie Wrocławian, którzy często korzystają z mapy w celu wybrania miejsc przyjaznych dla zwierząt. To także dodatkowa reklama dla lokali, które zapraszają do siebie nie tylko ludzi, ale również ich czworonożnych przyjaciół.

 

Organizatorzy projektu

Projekt od kilku lat jest prowadzony przez pracowników Biura Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego oraz redakcję portalu internetowego wrocław.pl, która wprowadza nowych uczestników programu do specjalnej bazy dostępnej pod wspomnianym adresem strony internetowej: https://www.wroclaw.pl/wroclaw-akcja-znakowania-miejsc-przyjaznych-zwierzetom.

 

Program zalicza się do jeszcze większego projektu o nazwie „Pies dobry mieszkaniec Wrocławia”. Ma on na celu zachęcanie właścicieli psów do takiego dbania i wychowywania pupili, aby mogły one problemu korzystać z przestrzeni publicznej.

 

Właściciele biznesów, którzy chcą, aby ich lokal także został wprowadzony do bazy miejsc przyjaznych zwierzętom, mogą zrobić to bez problemu. W bazie znajduje się już około 300 obiektów, a ich liczba stale rośnie!