Wydaje Ci się, że jesień można spędzić wyłącznie pod kocem? To nieprawda – zarówno na młodszych, jak i starszych czeka w stolicy Dolnego Śląska cała masa atrakcji, które mogą być interesujące również jesienią. Sprawdź listę i zaplanuj czas wolny we Wrocławiu.

Wycieczka śladami krasnali

Nieważne czy Wrocław odwiedzasz po raz pierwszy, któryś raz z kolei czy też mieszkasz w nim na stałe od lat. Krasnale wpisały się w specyfikę miasta i jesienny spacer połączony z odwiedzinami miejsc z krasnalami będzie świetną formą rozrywki dla najmłodszych i starszych. We Wrocławiu znajduje się już ponad 300 krasnali, co nie znaczy, że można je znaleźć na każdym kroku. By odnaleźć krasnale trzeba się rozejrzeć i wpatrzeć w mniej dostępne zaułki. Każdy krasnal ma swoje znaczenie i interesujące jest odkrywać ich różnorodność. Wypróbuj, a z pewnością nie pożałujesz!

Wycieczka do Hydropolis

To miejsce jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji we Wrocławiu. Zrobi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych, a poza rozrywką dostarczy też sporej dawki wiedzy. Hydropolis to aż 9 stref tematycznych, wszystkie łączy jedna tematyka, czyli woda. Odwiedzając tę wystawę dowiesz się skąd pochodzi woda, jaką rolę odgrywa we Wszechświecie oraz ile wody powinien dostarczać sobie dorosły człowiek, a ile dziecko. W Hydropolis można spędzić bez trudu 2 godziny, które miną bardzo szybko. Bardziej wnikliwi mogą przebywać tu nawet całe popołudnie.

Wyprawa do ZOO i Afrykarium

Wrocławskie ZOO jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów i w porze letniej można tu spotkać prawdziwe tłumy, zwłaszcza w weekend. Jesień, szczególnie ta piękna i złota, zachęca do wizyty w zwierzęcym przybytku. Można tu w końcu podziwiać ponad 14 tysięcy gatunków zwierząt. To ogromny walor rozrywkowy, ale i bezcenna wiedza dla dzieci i dorosłych. Nawet jeśli w trakcie wizyty zacznie padać deszcz, to możesz schronić się w Afrykarium poświęconemu w całości Afryce. Można tu dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy i poznać nieznane gatunki.

Spacer po Ostrowie Tumskim

To jedno z tych miejsc, które zna każdy, ale chętnie wraca. Ostrów Tumski może poszczycić się wspaniałą atmosferą, historią i urokliwą naturą oraz zabytkami. Ta najstarsza część Wrocławia jest idealna na jesienny spacer, nawet połączony z sesją fotograficzną np. do rodzinnego albumu. Odnajdą się tu również zakochani, dla których klimat Ostrowa Tumskiego będzie wyjątkowo romantyczny. Wisienką na torcie jest latarnik, który każdego wieczoru ręcznie zapala 90 zabytkowych lamp gazowych. To trzeba zobaczyć na własne oczy!