Miłośników kawy nie brakuje również w stolicy Dolnego Śląska. Wyjątkowo aromatyczny, pobudzający napój może być przyrządzany na tysiąc sposobów. Gdzie we Wrocławiu kawa smakuje najlepiej?

Cafe Targowa

To jeden z najważniejszych kawowych adresów w mieście. Nie dość, że Hala Targowa jest wyjątkowym miejscem pełnym smaków, zapachów i wrażeń, to znajduje się tu w dodatku jedna z najlepszych kawiarni we Wrocławiu. Cafe Targowa to rzemieślnicza kawiarnia Filipa Kucharczyka, który jest mistrzem świata w parzeniu kawy w Aeropressie. W Cafe Targowa znajdzie się coś dla fanów alternatywnych metod parzenia oraz wielbicieli kawy z ekspresu. Wypić wyjątkową kawę w wyjątkowym miejscu to bezcenne przeżycie.

Gniazdo

Gniazdo to istniejąca od kilku lat kawiarnio-cukiernia. Oprócz kawy można znaleźć tu wyjątkowe ciasta i ciastka oraz smaczne przekąski. Lokal mieści się na ulicy Świdnickiej, jest więc idealnie po drodze w trakcie spaceru po mieście. Warto zajrzeć i dać się wciągnąć do świata kawy.

Kawalerka

To miejsce jest świetne nie tylko z perspektywy mieszkających przy Pasażu Grunwaldzkim studentów. Urokliwy niewielki lokalik mieści się w sercu studenckiego Wrocławia i jest utrzymany w stylu retro. Niewielka przestrzeń pozwala zintegrować się z innymi kawoszami lub porozmawiać z obsługą, która na kawie zna się świetnie. A do kawy obowiązkowo coś słodkiego.

Etno Café

Tego miejsca nie trzeba przedstawiać wrocławianom. Etno Café mieści się w kilku miejscach Wrocławia i w każdej lokalizacji serwuje świetną kawę z własnej palarni. Choć Etno można znaleźć w różnych zakątkach miasta, to wyjątkowym klimatem odznacza się lokal mieszczący się w Okrąglaku przy placu Kościuszki. W Etno można wypić kawę parzoną według alternatywnych metod, ale i klasyczne espresso, cappuccino i wiele innych. W Etno można zakupić też cold brew w niewielkich buteleczkach, które dadzą niezłego kopa oraz smaczne ciasta i przekąski.

Mała Czarna

To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które może pochwalić się własną palarnią kawy. Choć mieści się poza ścisłym centrum, to Mała Czarna jest chętnie odwiedzana przez miłośników kawy. Miejsce to wyróżnia się kawą z różnych stron świata, różnym stopniem palenia i odmiennymi sposobami przygotowania kawy. Warto zanotować sobie to miejsce, by doświadczyć wspaniałych kawowych doznań.

 

FC Caffe

Tego miejsca nie trzeba przedstawiać studentom Uniwersytetu Wrocławskiego. Kawiarnia mieszcząca się w ścisłym centrum jest chętnie przez nich odwiedzana. W tym miejscu można spróbować przygotowanych ze szczególną pieczołowitością kawowych napojów, zjeść smaczne ciasto lub deser i skosztować wegańskich specjałów. Znajdzie się też coś dla poszukujących miejsca na szybki lunch.