Kameralne lodowisko Brücknera zlokalizowane jest przy Zespole Szkół nr 14. Jest to niewielkie lodowisko, o powierzchni zaledwie 20 m na 30 m, więc w porównaniu z poprzednikami- stanowi dość kameralne miejsce, gdyż w jednym czasie na tafli może znajdować się około 40 osób.

Nieduże rozmiary to dla wielu jedna z podstawowych zalet tego miejsca. Lodowisko przy Zespole Szkół jest obiektem zadaszonym, dzięki czemu można cieszyć się łyżwiarstwem bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Cały obiekt jest oświetlany przez liczne lampy, dzięki czemu można ślizgać się również po zmierzchu. W związku z lokalizacją w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły, na lodowisku Brücknera zainstalowany jest system kamer, który poprawia bezpieczeństwo tego miejsca. Oprócz monitoringu, zainstalowany jest także radiowęzeł. Ze względu na sąsiedztwo, obok lodowiska funkcjonuje pełen węzeł sanitarny, dostępny dla korzystających z lodu. Podobnie jak w innych miejscach, również i tutaj istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do jazdy, kasku, a jeśli posiadamy własne łyżwy, wówczas, za niewielką opłatą możemy je naostrzyć i cieszyć się w pełni urokami lodowiska.

Godziny otwarcia i cennik

W tygodniu, lodowisko czynne jest wyłącznie popołudniami, między godziną 17 a 21.50, natomiast w soboty oraz niedziele można poćwiczyć swoją jazdę już od 9 rano. W weekendy, lodowisko czynne jest nieco krócej, bo do godziny 21. Ceny biletów nie są wygórowane. Bilet normalny to koszt 10 zł, a ulgowy- zaledwie 7 zł.  Co ciekawe, o ile tutaj nie ma możliwości wykupienia lekcji z instruktorem, o tyle ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wynajęcia całej tafli lodowiska. Choć należy wspomnieć, że jest to dość duży wydatek, sięgający kwoty 240 zł za godzinę. Jednak w tym przypadku należy wcześniej dokonać rezerwacji.

Niecodzienne lekcje WF!

Lodowisko Brücknera w dni powszednie w godzinach 8.00-16.00 nie stoi puste. W tym czasie uczniowie Zespołu Szkół nr 14, a także Gimnazjum Nr 39 odbywają niecodzienne lekcje wychowania fizycznego. Lodowisko wykorzystywane jest także do realizacji zajęć pozalekcyjnych.