Wrocław doskonale przygotowuje się do nadchodzącego sezonu zimowego. Poznaliśmy już ofertę lodowiska Orbita, teraz czas na lodowisko Spiska we Wrocławiu!

Lodowisko Spiska jest pełnowymiarowym lodowiskiem. Tafla może jednocześnie pomieścić spokojnie 200 łyżwiarzy. w tygodniu jest ono otwarte podobnie jak Orbita, bo w godzinach 17-22. Natomiast w weekendy rusza o godzinie 9, a zamykane jest o 22. Przerwa techniczna, konieczna dla oczyszczenia lodu w tygodniu, ma miejsce w godzinach 16-17, a także 19-20. W weekendy, przerw jest więcej, bo w godzinach 12-13, 16-17 oraz 19-20. Cennik lodowiska Spiska kształtuje się tak samo jak Orbity, a poniedziałki, również tutaj to dzień dedykowany rodzinie. Wówczas bilet kosztuje 8 zł. W dniach wtorek -piątek, koszt ślizgania na lodzie, to 12 zł/h bilet normalny, a bilet ulgowy to 10 zł. W weekendy, tak jak i na Orbicie, koszt jest nieco wyższy, bo odpowiednio 15 oraz 13 zł, za bilet normalny oraz ulgowy. Na Spiskiej można także wypożyczyć łyżwy lub naostrzyć swoje własne. I uwaga, także na Spiskiej dzieci mają obowiązek jeździć w kaskach ochronnych, które również można wypożyczyć w punkcie ze sprzętem.

Oferta dla początkujących

Również na Spiskiej można stawiać pierwsze kroki na łyżwach. Dla dzieci istnieje możliwość wypożyczenia pingwina, który pomoże utrzymać równowagę. W ramach zajęć zorganizowanych istnieje możliwość odbycia lekcji z instruktorem, lecz oferta tu jest dość ograniczona. Możliwe są tylko lekcje indywidualne, prowadzone jednocześnie dla jednej lub dwóch osób.

Według założonego planu, lodowisko na Spiskiej ma być otwarte aż do końca marca 2019 r. Zatem również tutaj, podczas ferii zimowych, najmłodsi wrocławianie będą mieli okazję szlifować swoje umiejętności jazdy. A kto wie, może ferie spędzone na łyżwach na lodzie okażą się pasją, która w kolejnych latach będzie z powodzeniem rozwijana?