Powoli listopad chyli się ku końcowi. Za progiem czeka już grudzień, a wraz z nim rozpoczną się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci już zaczynają myśleć o prezentach choinkowych, a listy do Mikołaja stają się coraz dłuższe…

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się już 23. listopada. Wrocławski Jarmark jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Wrocławski Rynek zmienia się nie do poznania. Otacza go świąteczna magia, a wszędzie unosi się wyjątkowy zapach choinek. Ale to nie wszystko. To tu, podczas jarmarku, można skosztować wyjątkowego grzańca, a osoby niepełnoletnie, mogą cieszyć się pięknem, zapachem i smakiem pierników, o wyjątkowych kształtach i ozdobach.

Rok 2018- wyjątkowy jarmark!

W tym roku świąteczna magia opanuje nie tylko Rynek Główny, ale także plac Solny. Na pewno będzie smacznie! Będą ptysiowe gofry oraz maślane bułeczki, a także placki ziemniaczane, kartacze, cepeliny, pyry z gzikiem, a także pieczone szynki. To oczywiście jeszcze nie koniec! Podczas Bożonarodzeniowego jarmarku będzie można skosztować wyjątkową i oryginalną! chałwę, ale także specjały z innych regionów, jak np. góralskie serki. Szykuje się wyjątkowa uczta dla niejednego podniebienia!

Oczywiście będą także wyjątkowe i ręcznie robione ozdoby choinkowe, a także stroiki. Nie może zabraknąć również świerków! A co z tym placem Solnym? Otóż zaplanowano, że pojawi się na nim wyjątkowe domek, z tarasem, na którym będzie można usiąść i podziwiając świąteczną aurę, kosztować ciepłych napojów.

Dodatkową atrakcją tego roku, ma być wyjątkowy Zimowy Labirynt, który będzie nie lada gratką dla wielu poszukiwaczy wrażeń. Dla najmłodszych zaplanowano atrakcję iście gwiazdorską! W jednym z domków, każdy, kto tylko będzie chciał, będzie miał możliwość zrobić swój własny odlew dłoni. W sam raz jako pamiątka, albo genialny prezent dla dziadków.

Bajkowy klimat

Cała impreza będzie w tym roku nawiązywała do aspektów bajkowych. Będzie bajkowy Las, w którym schronienie znaleźć będą mogli najmłodsi uczestnicy jarmarku i odpocząć chwilę, poznając najpiękniejsze bajki. Cała oprawa obejmować ma również wizualizację oraz efekty dźwiękowe, co sprawi, że będzie to nie tylko chwila wytchnienia od spaceru między straganami, ale również niesamowita przygoda.

Pręgierz

Tuż przy Pręgierzu, obok tradycyjnego Wiatraka Świątecznego, tego roku pojawi się domek. Niby nic wielkiego, ale jest to specjalna oferta, skierowana głównie dla dzieci z przedszkoli. W owym domku odbywać się bowiem będą wyjątkowe i niepowtarzalne warsztaty z rękodzieła, podczas których najmłodsi będą mieli możliwość poznać techniki malowania bombek oraz wykonać modele zgodnie z własną inicjatywą.

Pomnik Fredry

A przy nim? Oczywiście na jarmarku nie mogło zabraknąć miejsca dla…? Tak, oczywiście! Dla Krasnali! Przy pomniku ci mali, wrocławscy przyjaciele, wraz z reniferami, przejmują dowodzenie na najbliższy czas. Będzie Domek Pod Krasnalem, do którego wejścia strzec będą nieustraszeni Krasnale Latarnicy. Tuż obok będą sanie z całym mnóstwem prezentów, gotowych już do wręczenia w zbliżające się święta. A jak sanie, to oczywiście również renifery, czekające w gotowości na hasło Mikołaja, że to już czas. Nie zabraknie również najsłynniejszego na świecie renifera Rudolfa.

Dodatkowe atrakcje

Oczywiście jarmark, to również wiele kulturalnych imprez towarzyszących. Będą liczne występy artystyczne, a także wyjątkowa parada Elfów, czy korowód Kolędników. Dla tych, którzy chcą poznać szczegółowy rozkład wydarzeń, zapraszamy na stronę internetową wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!