Aby wypocząć na plaży, wcale nie musimy jechać nad morze! Teraz to możliwe również we Wrocławiu, gdzie niedawno rozpoczęła swoją działalność kolejna plaża miejska. To największa tego rodzaju plaża w Polsce, którą warto odwiedzić podczas ciepłych, letnich dni!

Plaża miejska przy Moście Milenijnym we Wrocławiu, która została nazwana HotSpot, zlokalizowana jest przy Moście Milenijnym i Hali Orbita, dlatego widoki są naprawdę efektowne. Obejmuje aż 14 150 metrów kwadratowych powierzchni i do jej wykonania przywieziono aż 1 100 ton piasku. Znajduje się na niej 900 miejsc siedzących, tarasy, hamaki oraz praktyczne parasole. Wieczorem plaża jest nastrojowo oświetlona.

Plaża miejska przy Moście Milenijnym we Wrocławiu – otwarcie

Uroczyste otwarcie plaży, które nastąpiło 10 czerwca, połączone było z koncertem. Na terenie plaży wcześniej znajdowała się łąka powstała po przebudowie Wrocławskiego Węzła Wodnego. Teraz teren jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą na świeżym powietrzu. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji – nie tylko będzie można poopalać się w słońcu, ale również spędzić czas aktywnie. Do dyspozycji są między innymi gry i zabawy dla najmłodszych, odbywają się też zajęcia żeglarskie, pokazy i inne wydarzenia dla dzieci i dorosłych. Przy plaży działają też food trucki z różnorodnym jedzeniem, dostępne są dwa bary zimnymi napojami. Planowane są także inne wydarzenia – występy didżejów oraz koncerty na żywo. Właściciele chcą, aby plaża była również miejsce do startów i na mety dla maratonów rowerowych oraz innych wydarzeń sportowych.Nowa plaża została założona przez właścicieli popularnego ZaZoo Beach Bar, który działa przy Hali Stulecia. Plaża przy Moście Milenijnym jest jednak zdecydowanie większa od tej przy Hali, dlatego właściciele przewidują jeszcze większe zainteresowanie. Wiele ciekawych atrakcji oraz szeroka oferta gastronomiczna to dobry wybór nie tylko na weekendy, ale również na co dzień, aby odpocząć po pracy nad Odrą.

Darmowy wstęp na plażę

Wstęp na Plażę miejską przy Moście Milenijnym jest całkowicie bezpłatny. Plaża otwarta jest od godziny 11:00 do nocy i zaprasza zarówno dorosłych, jak i dzieci, które mogą pobawić się tutaj na piasku. Gdy nie możemy wyjechać na wakacje nad morze, plaża we Wrocławiu również będzie kapitalną propozycją!