Wrocław przez cały rok ma dla nas mnóstwo atrakcji oraz zabytków. Panoramę Racławicką można odwiedzać o każdej porze roku, tak samo jak bardzo popularny i lubiany Ogród Zoologiczny. Jednak od czasu do czasu do tego wspaniałego miasta przyjeżdżają wystawy, które obecne są w tym mieście tylko przez pewien okres.

Kosmiczny spacer

Tym razem do Wrocławia przyjedzie kosmiczna wystawa, nad którą patronat objął amerykański NASA. Jeżeli uwielbiacie wszystko co jest związane z kosmosem, astronautami, galaktycznymi wyprawami, to koniecznie musicie przyjechać do Hali Stulecia, gdzie cała wystawa będzie gościć przez niecałe trzy miesiące. Od 21 marca do 18 czerwca 2019, w określonych godzinach, po zakupieniu biletu będziecie mogli zanurzyć się w kosmiczny świat.

 

Rozwój kosmicznych podróży

Celem takiej wystawy jest ukazanie historii kosmicznych podróży, które już od wielu lat odbywają się pod patronatem NASA. Chyba każdy z nas słyszał o rakietach, które podróżują w celu poznania kosmicznej przestrzeni. Na ponad 3000 metrach kwadratowych zaprezentowane są wspaniałe obiekty, wśród których należy wymienić chociażby załogowy statek kosmiczny Orion, kapsułę Apollo, satelitę Sputnik 1, łazik księżycowy, który uczestniczył w misjach Apollo i wiele innych. To historyczne przedmioty, które były obecne kiedyś w kosmosie,a  dzisiaj służą prezentowaniu wspaniałej historii. Jeszcze kilkaset lat temu takie kosmiczne podróże nie były możliwe. Dzisiaj jest zupełnie inaczej i ta wspaniała, amerykańska wystawa, podróżująca już przez wiele europejskich i amerykańskich miast, ma na celu pokazanie tego.

 

Kosmiczna historia

Na wystawie znajdują się oryginalne, wielkich rozmiarów urządzenia, które brały udział w wyprawach kosmicznych. Zwiedzający będą mogli podziwiać również różnego rodzaju makiety, modele, asteroidy, kamienie księżycowe. Jednak to właśnie te maszyny cieszą się największą popularnością wśród wszystkich miłośników kosmicznego podróżowania. Wszystkie obiekty, które znajdziemy na wystawie będzie można obejrzeć i dotknąć ze wszystkich stron.

 

Space Camp we Wrocławiu

Jeżeli chcecie poczuć się jak na prawdziwym Space Camp, to koniecznie musicie zapisać się na kosmiczny obóz, gdzie będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi astronauci. Część wystawy została właśnie zaaranżowana w ten sposób, aby móc poczuć się jak na prawdziwej, galaktycznej wyprawie w przestworza, w której brali udział najprawdziwsi astronauci. Kosmiczna wyprawa na wystawę we Wrocławiu to naprawdę wspaniałe przeżycie, dlatego warto się na nią wybrać samemu lub ze swoimi dziećmi.