O tym, że we Wrocławiu można znaleźć wiele wspaniałych zabytków wie chyba każdy. Nie tylko mieszkańcy miasta, ale również turyści, którzy tłumnie przyjeżdżają tutaj. Jednak sam Wrocław może być dumny nie tylko z pięknych zabytków, ale również z najróżniejszych targów odbywających się tutaj już od dłuższego czasu.

Rodzinne Niedziele w Firleju

Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu zaprasza na rodzinne niedziele, podczas których można wziąć udział w twórczych warsztatach, jak również w wymianie sąsiedzkiej. Do niedawna takie spotkania były organizowane w soboty, jednak decyzją organizatorów zostały przeniesione na niedzielę, dzięki czemu jeszcze więcej osób może zapisać się na granie w planszówki lub na wymianę sąsiedzką, dzięki której będzie można pozbyć się wielu zbędnych rzeczy ze swojej szafy. Dzieci oraz dorośli będą mogli poznać również różne techniki plastyczne, w tym chociażby wykonywanie doniczek, robienie obrazów oraz rzeźb z kamienia i wiele innych. Co niedzielę, od godziny 10 będzie można przyjść do tego ośrodka na wspaniałą zabawę. To nie tylko okazja do twórczych działań, ale również bardzo często do poznania własnych sąsiadów, których często czasem w codziennym  biegu nie zauważamy.

Targi Motocyklowe

Takie targi, organizowane w marcu to doskonała okazja dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy na jednośladach, do spotkania i porozmawiania z innymi pasjonatami tego sportu. Do tego podczas całego wydarzenia prezentowane są stoiska motocyklowych dealerów, którzy prezentują swoje akcesoria, ubrania oraz sprzęt potrzebny do jazdy na motorze. Honda, Harley Davidson, Honda, Moto Guzzi i wielu innych – oferta wystawców jest naprawdę imponująca i jeżeli ktoś ma w planach poznać nowości rynkowe, to koniecznie musi udać się na takie targi, które w 2019 roku odbywają się po raz dziewiąty. Podczas targów będzie można również spotkać przedstawicieli klubów oraz stowarzyszeń zrzeszających miłośników jazdy na motorze. Nikt nie może również przegapić pokazów jazdy ekstremalnej na motorach, czyli stuntu.

Piwo, wino i ser

Oprócz stałych imprez, warto wspomnieć, że 2019 rok to czas, kiedy po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Piwa, Wina i Sera, czyli inaczej mówiąc Wrocławska Feta. Stowarzyszenie Winnic Dolnośląskich, Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych wraz z kilkoma innymi stowarzyszeniami chce promować dobre jedzenie oraz napitki alkoholowe. Jest to pierwsze takie spotkanie, ale organizatorzy zapewniają, że na pewno na tym nie poprzestaną. Nie tylko będzie można poznać wspaniałą historię browarnictwa, ale również wziąć udział w panelach dyskusyjnych.

Dla każdego coś

Oferta wrocławskich targowisk jest naprawdę ogromna i przez cały rok odbywają się takie spotkania gromadzące wielkich pasjonatów najróżniejszych dyscyplin sportowych, wielkich smakoszy, czy też artystów i twórców wszystkich pokoleń.