Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Warsztaty dla dzieci „Bożonarodzeniowa Manufaktura Świąteczna” to idealny wybór, aby wprowadzić się w świąteczną atmosferę. Zajęcia organizowane będą 17 grudnia 2017 roku w Centrum Kultury Zamek.

Rodzinne warsztaty artystyczne „Bożonarodzeniowa Manufaktura Świąteczna” to kilka interesujących zajęć przeznaczonych dla najmłodszych – bez względu na wiek i umiejętności każdy będzie mógł poczuć magię świąt dzięki stworzeniu własnych, wyjątkowych ozdób świątecznych.

Wianki świąteczne z naturalnych materiałów

Zajęcia te pozwalają uczestnikom na przygotowanie własnego wianka z różnych naturalnych materiałów, między innymi szyszek, łupinek, nasionek, które następnie możemy udekorować farbami oraz brokatem. Tak przygotowany wianek może stać się uroczą dekoracją stołu albo można zawiesić go na drzwiach lub nad kominkiem.

Zimowy pejzaż dla bałwanka – dekorowanie akrylowych bombek

Kolejne zajęcia to dekorowanie bombek akrylowych, które mogą być od środka uzupełnione różnymi dekoracjami. W bombce można przygotować piękny zimowy pejzaż i umieścić figurkę bałwanka.

Piernikowe szaleństwo – lukrowanie słodkich pierników

Dla dzieci przygotowano też słodką atrakcję polegającą na lukrowaniu pierników. W trakcie zajęć dzieci mogą ozdobić piernikowe serduszka lukrami i posypkami. Następnie piernik będzie dekoracyjnie zapakowany, stając się idealnym pomysłem na prezent.

Cuda na kiju – nietypowe wiszące stroiki ze światełkami

Ostatnie zajęcia świąteczne organizowane w ramach warsztatów pozwalają dzieciom na stworzenie wyjątkowych dekoracji z użyciem naturalnych patyków oraz różnych zawieszek – styropianowych gwiazdek, bombek i innych elementów wykonanych ręcznie. Całą ozdoba będzie rozświetlona świątecznym łańcuchem światełek LED.

Wstęp biletowany. Liczba miejsc ograniczona. W cenie biletu materiały potrzebne do warsztatów. Korzystając z UrbanCardPremium, przed wejściem należy okazać w kasie aktualną kartę, aby uzyskać zniżkę 20%.

Więcej informacji można uzyskać na stronie:

http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/kalendarz_imprez_2017/Manufaktura.html.