Szukasz pomysłu na to, co zrobić z dzieckiem w weekend? Odwiedźcie razem Pawilon Czterech Kopuł, gdzie odbywa się wystawa „Moda i kino”. W jej ramach planowana jest zabawa plastyczna dla najmłodszych „Strojny warsztat: Kapelusze z pióropuszem”. To gwarancja dobrej rozrywki dla dzieci!

Wystawie „Moda i kino”, która poświęcona jest różnorodnym ubiorom wykorzystywanym podczas filmów, towarzyszy także cykl zabaw plastycznych przeznaczonych dla najmłodszych. To doskonały wybór dla rodziców szukających dla dzieci ciekawych zajęć plastycznych.

Warsztat dla dzieci w wieku 3–5 lat „Strojny warsztat: Kapelusze z pióropuszem”

Głównym tematem warsztatów „Strojny warsztat: Kapelusze z pióropuszem” są różnorodne nakrycia głowy. W kinie wykorzystywano ich mnóstwo, a między innymi są to hełmy, toczki, berety, pióropusze, uszanki, fezy czy kapelusze różnych fasonów.

W trakcie wydarzenia dzieci mogą zapoznać się z różnymi rodzajami nakryć głowy, a także przygotowywać je samodzielnie. W trakcie warsztatów maluchy mogą zobaczyć eksponaty wystawy „Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTA w Pawilonie Czterech Kopuł”, a następnie poprzymierzać różnego rodzaju nakrycia i zobaczyć się w lusterku. Następnie maluchy mogą same stać się kapelusznikami i przygotować różne nakrycia głowy.

W trakcie wystawy organizowane są również innego rodzaju wydarzenia dla najmłodszych w wieku od 3 do 12 lat. Dzięki nim mali uczestnicy mogą zapoznać się bliżej z tajemnicami kina i dowiedzieć się więcej o tym, jak duże znaczenie mają odpowiednie kostiumy. Zajęcia jednocześnie bawią i uczą, pozwalając dzieciom na rozwój ich kreatywności oraz umiejętności manualnych.

Aktualne informacje o warsztatach dla dzieci dostępne są na stronie internetowej:

http://pawilonczterechkopul.pl/pl/edukacja/edukacja-dla-dzieci/

Bilet wstępu na warsztaty: 3 zł

Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje i informacji udziela od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 Dział Oświatowy Pawilonu Czterech Kopuł, tel. 71 71 27 181, edukacja.pawilon@mnwr.art.pl.