Wrocław, jak co weekend kusi mieszkańców i turystów wieloma atrakcjami. Co ciekawego czeka na nas w najbliższy weekend? Weekend we Wrocławiu 14-16.12.2018 to będzie czas pełen atrakcji. Jakich? Sprawdźmy!

Grudzień to wyjątkowy, przedświąteczny czas. Właśnie dlatego całkiem sporo atrakcji związana jest ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Jedną z największych atrakcji przez cały miesiąc jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Rynek zamienia się w wyjątkowe miejsce. Pełne choinek, gdzie ten jedyny raz w roku unosi się aromat grzanego wina oraz pierników. Jarmark Bożonarodzeniowy to atrakcja nie tylko weekendowa, jednak ci, którzy zdecydują się odwiedzić go w niedzielę, 16.12, będą mogli uczestniczyć w wyjątkowej paradzie Elfów!

Lodowiska

Przez cały weekend dostępne będą dla mieszkańców i turystów również lodowiska. Te większe, ale i mniejsze, kameralne. Większość z nich to miejsce nie tylko dla wytrawnych łyżwiarzy, lecz również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Nawet najmłodsi mogą się tu doskonale bawić, ponieważ większość miejsc oferuje naukę jazdy na łyżwach lub posiada pingwinki i inne stworzenia, które pomogą początkującym Maluchom w utrzymaniu równowago na łyżwach.

Choinkowy Las na Stadionie!

Święta coraz bliżej. Ci, którzy już chcą wprowadzić odrobinę magii świątecznej do swojego domu, mogą wybrać się na Stadion Wrocław i kupić sobie choinkę! Bożonarodzeniowe drzewka dostępne są w różnych rozmiarach. Oczywiście im większa choinka, tym wyższą cenę za świąteczne drzewko trzeba będzie zapłacić. Co ważne, inicjatywa jest szczególna, gdyż 10 zł z każdej sprzedanej choinki przekazywane jest dla dzieci chorych na raka z Kliniki „Przylądek Dobrej Nadziei”. Zakup choinki na Stadionie to zatem nie tylko zapewnienie magicznej atmosfery w swoim domu, ale również pomoc potrzebującym, najmłodszym pacjentom, którzy być może spędzą swoje święta w Klinice.

Wycieczka na plantację choinek

Ci, którzy chcieliby „zdobyć” drzewko nieco inaczej, mogą udać się na plantacje choinek do Zawoni. Jest to bardzo ciekawa oferta, gdzie każdy może pospacerować po plantacji i odnaleźć to jedno, jedyne i wyjątkowe drzewko! Choinka znaleziona i co dalej? Trzeba ją sobie ściąć. Ale bez obaw, nie trzeba wozić ze sobą siekier, pił oraz innych akcesoriów. Wszystko jest zapewnione na miejscu! Oczywiście ci, którzy cenią sobie wygodę, mogą wybrać swoje drzewko z tych, które zostały już wycięte i przygotowane do sprzedaży. Na plantację warto wybrać się rodzinnie, zabierając ze sobą kiełbaski, które można upiec na ognisku.

Trochę kultury

Święta, świętami, ale w najbliższy weekend we Wrocławiu czekają na nas również inne atrakcje. Już w weekend odbędzie się wiele festiwali, wystaw, czy wyjątkowych imprez kulturalnych oraz sztuk teatralnych. W mieście nie zabraknie również imprez dla dzieci, jak np. spektakl Straszydło, przygotowany przez Muzeum Teatru we Wrocławiu. W przygotowaniach wzięli udział organizatorzy oraz dzieci, kto ciekawy co wyszło z tej współpracy? Można sprawdzić już 14.12 o godz. 9.00 oraz 15.12 o godzi 11.00.