Czas świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny. O tym wie chyba każdy. Choinka, przygotowania do wspólnej Wieczerzy. A także śpiewanie kolęd. Coraz częściej obserwować można modę, na wychodzenie z kolędowaniem z własnego domu. Wiele miast organizuje eventy, podczas których mieszkańcy mogą zgromadzić się w wyznaczonym miejscu i porze, aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. Co ciekawego odbyło się i jeszcze będzie we Wrocławiu?

Klasyczny koncert bożonarodzeniowy

Tuż przed świętami, 21.12.2018, we Wrocławiu miał miejsce wyjątkowy koncert, podczas którego można było usłyszeć nieco muzyki klasycznej. Co dokładnie? Koncert muzyki barokowej, w którym prezentowano utwory dwóch wybitnych mistrzów tego okresu: Johanna Sebastiana Bacha oraz Antoniego Vivaldiego. W koncercie uczestniczyła Wrocławska Orkiestra Barokowa, a wraz z nią chór oraz soliści.

Najpiękniejsze kolędy

Tuż po świętach, 28. grudnia odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Co ciekawe, będzie można usłyszeć nie tylko polskie kolędy, ale też światowe. Obok kolęd prezentowane będą także pastorałki i piosenki świąteczne, a to wszystko w czasem dość niecodziennych aranżacjach. Brzmi ciekawie? Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej organizatora http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/6604.

Również 28. grudnia odbędzie się drugi koncert kolęd. Ci, którzy chcą w nim uczestniczyć muszą zakupić bilet. Sam koncert odbędzie się w katedrze Marii Magdaleny. Obok tradycyjnych, polskich kolęd będzie okazja usłyszeć znane, światowe piosenki świąteczne. Koncert będzie nie lada gratką dla wszystkich, którzy uwielbiają ten wyjątkowy, świąteczny nastrój. W piosenkach i pastorałkach, wokalistom akompaniować będzie Prestige Chamber Orchestra, znany na całym świecie band jazzowy.

Noworoczne Kolędy i pastorałki

Tuż po święcie Trzech Króli, 07. stycznia, we Wrocławiu odbędzie się jeszcze jeden, wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. W Narodowym Forum Muzyki przy pl. Wolności, wystąpią artyści Piwnicy pod Baranami. Ci, którzy chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym koncercie muszą pamiętać, że obowiązuje tu bilet wstępu.