Wrocław nocą. Kiedy zapada zmrok i zapalają się latarnie, Wrocław zmienia swój charakter. Staje się bardziej tajemniczy, nastrojowy i romantyczny, a ulice zapełniają się młodymi ludźmi, gotowymi do zabawy. Zaczyna tętnić w nim rytm nocnego życia Gdzie się wybrać, by poznać różne oblicza nocnego Wrocławia? Oto kilka podpowiedzi.

Będąc we Wrocławiu nawet tylko na weekend, warto się wybrać na wieczorną przechadzkę. Miasto po całym dniu nabiera na nowo sił i zaczyna kipieć nowym życiem. Niezależnie czy planujesz wieczorny spacer z ukochaną, czy szampańską zabawę do białego rana, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wrocław nocą – romantyczny spacer uliczkami Ostrowa Tumskiego

Wraz z zapadnięciem zmierzchu warto przespacerować się uliczkami najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego. Każdego wieczora, możesz tu spotkać latarnika, który wędruje od lampy do lampy, by rozpalić gazowe światełka. Ciepło światła gazowych latarni nadaje temu miejscu, niezwykłego uroku. Dzięki czemu możesz się cofnąć w czasie do dawnych lat, XIX wieku.

Doskonałym pomysłem na nastrojową wyprawę, jest nocna wycieczka statkiem po Odrze, która pozwoli zobaczyć miasto od zupełnie innej strony.

Barwy i dźwięki – czyli Fontanna Multimedialna przy Hali Stulecia

Hala Stulecia to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych we Wrocławiu. To właśnie tu otoczona malowniczą pergolą przy Hali i Centrum Kongresowym znajduje się największa w Polsce i jedna z największych fontann w Europie. Fontanna Multimedialna ma około 1 ha, zaś na jej dnie wbudowano 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Barwne spektakle do muzyki odbywają się w okresie wiosenno-letnim od maja do września, codziennie co godzinę. Dodatkowo w weekendy i święta organizowane są specjalne pokazy nocne o 22.00. Połączenie muzyki z barwnym światłem i efektownymi wizualizacjami na kurtynie wodnej, tworzą spektakularne widowisko, którego nie można przegapić. A po barwnym spektaklu watro dobrze się wyspać

Nocne życie we Wrocławiu, nie tylko dla młodych

Wrocław nocą również tętni życiem. To czas spotkań towarzyskich i imprez klubowych. Liczne puby i kluby zapełniają się ludźmi w różnym wieku, a większość z nich jest otwarta do samego rana. Jedną z najbardziej popularnych miejscówek na imprezy we Wrocławiu jest pasaż Niepolda. Usytuowany pomiędzy ulicą Ruską a św. Antoniego przyciąga ludzi chętnych na dobrą zabawę w licznych klubach i barach. Na odcinku kilkuset metrów, znajduje się tu kilkanaście różnych tanecznych miejscówek, w tym jeden z najstarszych wrocławskich pubów „Niebo”.

Impreza na plaży, nie tylko nad morzem

Jeśli masz ochotę na letnią imprezę na świeżym powietrzu, to Wrocław jest na to idealnym miejscem. W ciągu ostatnich kilku lat, na zagospodarowanych brzegach Odry, zaczęły powstawać liczne plaże i beach bary, gdzie można miło spędzić czas w dzień i w nocy. Największa plaża miejska Hot Spot Beach Bar znajduje się niedaleko Hali Orbita. Na powierzchni 15 tys. metrów kwadratowych, znajdują się tu place zabaw, boiska sportowe i oczywiście świetne jedzenie. Wieczorami zaś plażowiczów zaprasza na imprezy muzyczne i koncerty na wolnym powietrzu. Jednak to nie jedyna plażowa miejscówka, są one rozlokowane w różnych częściach miasta, między innymi w pobliżu Zoo, Politechniki Wrocławskiej, czy ulicy Świdnickiej. Dzięki tak licznym lokalizacjom każdy może liczyć na chwilę wytchnienia na plaży.

Jak widzisz Wrocław nocą to miasto, które ma także wiele do zaoferowania i to dla każdego. Dlatego warto spędzić tu kilka dni i poznać wszystkie jego uroki. Wygodny pobyt mogą Ci zapewnić apartamenty.